+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Огляд судової практики Верховного Суду України у справах з питань оподаткування за період дії Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»

17 серпня, 2015 Судова практика

28 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, були внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України в контексті повноважень Верховного Суду України.


Головна впроваджена зміна – можливість звертатися з заявою про перегляд безпосередньо до Верховного Суду України. За попередньою редакцією Кодексу можливість передачі справи до Верховного Суду вирішував Вищий адміністративний суд України, що було причиною певного конфлікту між вказаними судовими органами.

Це призвело до суттєвого зростання кількості заяв про перегляд судових рішень, поданих до Верховного Суду, та, відповідно, кількості винесених ним постанов. Але аналіз цих рішень дозволяє помітити початок невтішної тенденції, відповідно до якої Верховний Суд України «ламає» усталену та, що важливо, цілком правомірну практику Вищого адміністративного суду України в ряді принципових питань.

В першу чергу така ситуація виникає у зв’язку з розрізненістю практики ВАСУ, який у подібних справах без будь-яких обґрунтувань по-іншому застосовує одні й ті ж правові норми. Крім того складається враження, що таким чином Верховний Суд України демонструє ВАСУ, який із судів України має вирішальне слово в адміністративному судочинстві, та намагається поставити остаточну крапку в цьому питанні. Нагадаємо, що правовий висновок Верховного Суду України обов’язковий для нижчестоящих судів та всіх суб’єктів, які використовують у своїй діяльності проаналізовану норму права. Тому і Вищий адміністративний суд України наразі починає міняти свою практику згідно з позицією Верховного Суду України.

Однак зайнята Верховним Судом України позиція у справах, про які йде мова, на противагу позиції ВАСУ, очевидно не на користь платників податків і, як мінімум, ігнорує принцип правомірності рішень платника.

Нижче наводимо ряд найбільш цікавих рішень Верховного Суду України з 28.03.2015 р., які викликають сумніви щодо їх відповідності нормі закону, а також інших, які мають бути враховані в ході вирішення аналогічних справ судами України та застосування певних правових норм.

 

Повний текст статті доступний лише клієнтам WTS Consulting, LLC та передплатникам сайту.

Перегляди 3614

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Нові перепони для платників податків. Відшкодування витрат на правничу допомогу 25 жовтня, 2018    2311

Про вічне 22 жовтня, 2018    1532

Валютне регулювання по-новому, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про валюту і валютні операції» 17 липня, 2018    8234

Виключення технічного переоснащення та інші зміни дозвільних процедур у будівництві 11 червня, 2018    5931

Зміни у регулюванні касових операцій (повний огляд) 06 червня, 2018    1167

Зміни у регулюванні касових операцій (продовження) 01 червня, 2018    979

Зміни у регулюванні касових операцій 30 травня, 2018    2956

До теми відповідальності за порушення у сфері містобудівного законодавства 15 травня, 2018    9171

Забезпечення судових витрат як новий засіб боротьби із необґрунтованими позовами 14 травня, 2018    1180

Оцінка впливу на довкілля при реалізації проектів на діючих підприємствах 27 квітня, 2018    1137

Істотні ризики для господарської діяльності у зв’язку з ухваленням закону про корпоративні договори та закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю 22 березня, 2018    9608

За яких умов можливе проведення позапланових перевірок у 2018 році? 19 березня, 2018    1135

Прокоментувати