+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Проект Закону № 3448

23 березня, 2016 Проєкти та видання

Дістали кримінальні справи у зв’язку зі спорами з податковими органами? Дістало невизнання податкового кредиту у зв’язку з вироками по контрагентах? Що робити?

Можна чекати змін у країні та сподіватися, що рано чи пізно буде лад і в цій сфері та справу закриють. Та чи довго чекати?

А можна активно допомогти прийняттю Проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів» за № 3448 від 10 листопада 2015 року.

Чим допоможе цей законопроект?

Проект має на меті наступне:

  • уточнити склад злочину за ст. 212 КК України: ухилення від сплати податків виникає лише у випадку несплати до Державного бюджету України узгоджених податкових зобов’язань у встановлені законом строки;
  • підвищити поріг притягнення до відповідальності за ст. 212 КК України;
  • встановити процедуру закриття кримінального провадження у випадку, якщо зобов’язання є неузгодженими або були сплачені в строки, встановлені законодавством.

Запропоновані зміни спрямовані на зменшення кількості кримінальних проваджень щодо добросовісних платників податків і, таким чином, зменшення тиску на бізнес.

Окрім змін, спрямованих на боротьбу із безпідставним відкриттям та веденням кримінальних справ щодо добросовісних платників податків, Проект закону № 3448 має на меті врегулювати проблему із використанням органами Державної фіскальної служби вироків про затвердження угоди про визнання винуватості за ст. 205, 212, 212-1, 358, 366 КК України в якості доказу нереальності операцій добросовісних платників податків. Цей інструмент останнім часом набув особливої популярності у правоохоронних органів та органів Державної фіскальної служби: адже для підозрюваних у таких злочинах легше відбутися незначним покаранням в обмін на підписання складеного на розсуд слідчого або прокурора тексту угоди, аніж проходити всю процедуру судового розгляду із застосуванням більш суворого покарання. Факти, викладені в угоді, судом під час затвердження угоди про визнання винуватості не перевіряються.

Як правило, вирок про затвердження угод про визнання винуватості, в якому директор або засновник контрагента добросовісного платника податків відмовляється від ведення будь-якої господарської діяльності та підписання первинних документів щодо всіх або деяких із своїх контрагентів, сприймається та оцінюється адміністративними судами як беззаперечний доказ нереальності операцій. Його практично неможливо спростувати іншими доказами (якщо тільки цей же директор або учасник не заявить зворотне як свідок у цьому адміністративному процесі). При цьому КПК України не передбачає можливості для добросовісного платника податків оскаржити такий вирок.

Тому Проектом закону № 3448 пропонується:

  • передбачити можливість для добросовісного платника податків, права якого порушуються цим вироком, оскаржити такий вирок;
  • встановити необов’язковість правових наслідків дій чи бездіяльності осіб, які визначені у таких вироках.

Матеріали до проекту:

Перегляди 4014

Прокоментувати