+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Типове (модельне) пояснення щодо відмови від підписання акта (довідки) про результати податкової перевірки під формулюванням декларативного характеру.

24 квітня, 2012 Інструкції та шаблони

Особливої уваги заслуговує питання “правильного” підписання примірника акта (довідки) про результати податкової перевірки, оскільки це може суттєво вплинути на доказування правомірності позиції платника податків у разі судового оскарження податкового повідомлення-рішення.

З нашого досвіду нам відомо, що всі акти (довідки) про результати перевірок містять формулювання декларативного характеру, під яким «вимагається» проставлення підписів посадових осіб платника податків (керівника та головного бухгалтера). Мова йде про наступне:

“Підтверджуємо, що первинні, бухгалтерські та інші документи, використані при проведенні перевірки, достовірні, надані в повному обсязі, а додаткові (інші) документи, що свідчать про діяльність суб’єкта господарювання (спростовують викладені в акті перевірки факти) за період, що перевіряється, відсутні“.

Під таким формулюванням ставити підписи не треба в жодному випадку!

Законодавство України не встановлює обов’язку платника податку підписувати подібні фрази декларативного характеру. Відповідно до п/п. 16.8.1 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України у платника податку є лише обов’язок підписати акт (довідку) про проведення перевірки. Тому платник податків має право підписати акт (довідку) лише у тому місці, в якому йдеться про отримання ним одного примірника акта (довідки) з додатками.

Якщо податківці будуть наполягати на проставленні підписів під наведеним вище формулюванням та погрожувати складанням акта про відмову у підписанні акта (довідки) – нехай краще складають акт про відмову у підписанні, оскільки це не завдасть того негативного впливу на подальше оскарження рішень, винесених на підставі акта (довідки), яке може спричинити підписання зазначеного формулювання. В такому випадку, щоб максимально “убезпечити” себе від тиску з боку податківців, необхідно подати їм письмові пояснення щодо своєї відмови за зразком, який ми підготували для Вашої зручності.

MS-Word-kmp Завантажити MS Word-файл статті підписання акта (34 Kb)

MS-Word-kmp Завантажити MS Word-файл статті підписання  довідки(34 Kb)

Перегляди 6871

Прокоментувати