+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Наслідки кібер-атаки: шляхи вирішення проблем під час реєстрації податкових накладних

04 липня, 2017 Документи держорганів

Нещодавно кібер-атака поставила бізнес у складне становище: багато компаній зіткнулися з проблемами під час реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня. Несвоєчасна реєстрація накладних є підставою для застосування штрафів, але очевидно, що у даній ситуації стягнення штрафів з бізнесу було би вкрай несправедливим. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає звільнення платника від відповідальності у такому випадку. Саме тому ми зараз працюємо над змінами до Податкового кодексу, аби якомога швидше вирішити цю ситуацію.

Наразі радимо платникам податків використовувати дійсні юридичні методи, зокрема статтю 101 Податкового кодексу.

Ст. 101 Податкового кодексу має механізм списання безнадійного податкового боргу рішенням керівника або заступника (уповноваженої особи) податкового органу. Під таким боргом в тому числі розуміється борг, що виник через форс-мажорні обставини. Чинне законодавство відносить підтвердження таких форс-мажорних обставин до повноважень Торгово-Промислової палати України. Тому ми радимо звертатися до ТПП для підвердження форс-мажору, а також до Кіберполіції для реєстрації кримінального провадження. Це дієвий механізм, який дозволить компаніям уникнути несправедливих штрафів.Мінфін докладає максимальних зусиль для захисту інтересів та розвитку бізнесу в Україні.

Читати текст повідомлення від 03.07.2017 на сайті Міністерства фінансів України.

Перегляди 393

Прокоментувати