Україна націлена на імплементацію правил BEPS в частині ТЦУ
26 березня 2019 року на засіданні Комітету АПУ з податкового та митного права порушили тему «Що BEPS прийдешній нам готує?».
Тетяна Лисовець, Голова комітету з податкового та митного права, старший партнер АО «АК«Соколовський і партнери», традиційно привітала учасників, оголосила порядок денний та закликала до жвавої дискусії.
Головна тема заходу була присвячена BEPS або ж Base erosion and Profit Shifting — розмиванню оподаткуваної бази й виведенню прибутку з-під оподаткування.
Андрій Реун, партнер, керівник податкової практики ЮФ «EVRIS», запевнив, що BEPS як «покращення» в сфері трансфертного ціноутворення: «Існує план дій BEPS, який включає в себе 15 кроків, що охоплюють різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Саме 15-м кроком є Multilateral Instrument (MLI) — це багатосторонній інструмент, що розроблений ОЕСР для швидкого внесення змін до угод про уникнення подвійного оподаткування».
За словами пана Андрія, з презентацією якого можна ознайомитися тут, MLI набуде чинності після спливу трьох місяці після дати здачі документів про ратифікацію на зберігання ОЕСР.
«Щодо BEPS та трансфертного ціноутворення (ТЦ). Стратегічний план ДФС — розширення бази оподаткування, а механізм контролю за ТЦ — один із дієвих механізмів. Тому Україна націлена на імплементацію правил BEPS також в частині трансфертного ціноутворення» — зауважив Андрій Реун.
Юлія Федосюк, координатор практик податкового та корпоративного права ЮК «ASA GROUP», розповіла про багатосторонню конвенцію MLI, а саме про її майбутнє: «Ця конвенція про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування — інструмент, що дає змогу крахнам-підписантам одночасно внести зміни до всіх або деяких угод про уникнення подвійного оподаткування (презентація спікера за посиланням)».
Світлана Мусієнко, партнер Sayenko Kharenko, розглянула перспективи правового регулювання в Україні у відповідності до плану BEPS. Що таке контрольовані іноземні компанії, як працює режим КІК, критерії його визнання — про це та більше читайте у презентації пані Світлани тут.
Едуард Голодницький, адвокат, CEO legaltech проекту Firm24, назва ТОР 5 BEPS-ризиків в 2019 році в міжнародному податковому структуруванні. Повний перелік ризиків та їхній детальний опис за посиланням.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній: форма та порядок подачі
21
Звітуємо з ТЦУ за 2020 р.: що Вам ще потрібно знати
245
Чи має розумне економічне виправдання нова система норм ПКУ щодо контролю розумної економічної причини (ділової мети) господарських операцій платника податків?
654
Мільярдний програш Coca-Cola у ТЦУ-спорі з Податковою службою США стосовно роялті, або чому платникам не варто бути надміру оптимістичними в домовленостях з державою
482
Що змінилося з 01 січня 2021 року у сфері оподаткування?
533
Дякуємо, що не 31-го! Кабмін затвердив перелік сировинних товарів, на які поширюватимуться нові спецправила ТЦУ
631
Законопроект № 4065 – яких змін очікувати?
1718
Закон № 466-ІХ встановив, що прибуток фізичних осіб від деяких операцій з інвестиційними активами розраховується за звичайними цінами. Що це означає?
651
Нові правила пропорційного коригування з ТЦУ запроваджені в податкове законодавство України з травня 2020 року
528
Удосконалення контролю ТЦУ для постійних представництв в Україні: нові правила визначення оподатковуваного прибутку вже з травня 2020 року
2724
ТЦУ і Закон 466-IX: огляд найважливіших змін
1223
Верховна Рада України запровадила трирівневу структуру документації ТЦУ та інші важливі зміни до Податкового кодексу
1241
