+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Олександр Мінін та Антоніна Городецька виступили із доповідями на вебінарі «Податки: зміни в законодавстві та правозастосуванні»

19 березня, 2021 Хроніки та обличчя

18 березня 2021 року відбувся вебінар на тему «Податки: зміни в законодавстві та правозастосуванні», організований Німецько-українською промислово-торговельною палатою. Серед учасників вебінару були також старший партнер  Олександр Мінін та старший радник Антоніна Городецька.

Олександр Мінін свій виступ присвятив змінам щодо відповідальності та штрафів за Податковим кодексом, які набули чинності з 01 січня 2021 року.

Зокрема, Олександр звернув увагу платників податків на підводні камені, які криються в нових змінах, та у яких випадках потрібно «уважно стежити за руками податкової». По-перше, це, звичайно, те, що є багато змін «на гірше», податкове законодавство на сьогодні заплутане, а його положення не узгоджуються між собою. Але і це можна використати для ефективного захисту, якщо уважно та комплексно підійти до вирішення проблеми.

Одними із ключових змін є визначення поняття «вина» для податкових цілей та обтяження відповідальності у зв’язку з «умисними» діями. Тут Олександр радить бути надзвичайно уважними і звертатися до практики ЄСПЛ та «критеріїв Енгеля». Не обійшлося також без змін щодо ППР, які теж набрали чинності на початку цього року, але порядок щодо надсилання ППР так і досі не затверджений Мінфіном. То чи не значить це, що ППР, які передбачають притягнення до фінансової відповідальності, взагалі практично неможливі? Ще більше цікавого на цю тему – у презентації Олександра.

Виступ Антоніни Городецької був присвячений блокуванню реєстрації податкових накладних – одному з найбільш болючих питань платників податків, яке досі не вирішене. Як показав досвід, звичайні заходи не допомагають – йти до суду і роками чекати на врегулювання питання, а Держава буде тим часом користуватися надмірно отриманими сумами податку?

Або ж можна звернутися до нестандартних підходів, і, як зазначила Антоніна, «перевести м’яч на поле податкової». Таким підходом є коригування податкової декларації, тобто зменшення зобов’язання з ПДВ на суму ПДВ, на яку заблокували накладні, з одночасним повідомленням податкового органу про підстави коригування. Запропонований варіант має не тільки «технічне» значення, а й може слугувати засобом реального впливу платників податків на податкову політику. Адже у разі значної кількості застосування такого підходу система «переобтяжується» і буде змушена шукати вихід, чи то зміною регулювання, чи то принаймні суттєвим зменшенням кількості блокування реєстрації. Детально про застосування такого підходу, які можуть бути ризики та наслідки і як їх уникнути, можна переглянути в презентації Антоніни за посиланням.

Перегляди 179

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Олександр Мінін взяв участь у зустрічі з Головою Державної фіскальної служби України 05 квітня, 2021    64

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що не видаються покупцям: show must go on? 17 грудня, 2020    919

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не видаються покупцям: справа набуває нових обертів і нового значення? 04 грудня, 2020    1932

Заблокували реєстрацію податкових накладних – так що ж робити? – ІІІ
(якщо звичайні заходи не призводять до вирішення проблеми)
15 жовтня, 2020    839

Зупинення реєстрації податкових накладних – чи є взагалі у податкової на це право? 30 вересня, 2020    3849

Заблокували реєстрацію податкових накладних – що робити?
(або про можливість незвичних підходів до, на жаль, звичної проблеми)
29 вересня, 2020    10930

Що відбувається зі штрафами за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не видаються покупцю 12 серпня, 2020    8292

Без вини винуваті
Очікувані проблеми застосування ч. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод під час визначення винуватості за правилами Законопроекту №1210
13 травня, 2020    1537

Фактичне запровадження законопроектом 1210 презумпції винуватості всупереч Конституції та міжнародним зобов’язанням України (або чому негативне ставлення до відповідних положень 1210) 11 березня, 2020    2792

«Вина» та «умисел» у Законопроекті № 1210: за чи проти? 01 жовтня, 2019    541

Реєстрація ПН в ЄРПН – ВС нас почув, що платник не реєструє! 29 липня, 2019    4304

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в аспекті юридичної визначеності 25 липня, 2019    2951

Прокоментувати