+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

ДФС=ДПС+ДМС-конкурс (та конкурсні умови)

07 травня, 2019 Блог

Alexander Shemiatkin_

Олександр Шемяткін

Партнер КМ Партнери

Конкурс на голову Державної податкової служби (ДПС) закінчено. Ні, несподіванок не сталося і кого призначили, той і виграв. Але зараз не про це.

Мене зацікавила інформація в «Укрправді», що один із учасників конкурсу не отримав оцінку. Ось цього я зовсім не зрозумів і поцікавився, а як це так?

Виявляється, що при співбесіді на високі посади в державному секторі оцінювання відбувається за 5 критеріями:

– лідерство;

– комунікація і взаємодія;

– досягнення результатів;

– стресостійкість;

– управління змінами.

Кожен із критеріїв оцінюється за трибальною шкалою: 0, 1, 2.

За процедурою для рейтингування по кожному з критеріїв необхідно набрати не менше 0,5 бала. Якщо набирається менше хоча б за одним критерієм, то кандидат не допускається до рейтингування взагалі. При цьому, кандидату навіть не повідомляють, за яким критерієм він не набрав більше 0,5 бала.

Якщо з дев’яти членів комісії п’ять ставлять 0 за одним критерієм «чужому» кандидату, а четверо ставлять 1, то виходить 0,48 і кандидата навіть не рейтингують. І все це виходячи з суб’єктивної оцінки.

Як на співбесіді можна виявити лідерські якості? А стресостійкість? Зазвичай для цього проводять психологічні тести. А чому оцінка за одним показником менше 0,5 не дає право на загальний рейтинг? Це все є ознаками необ’єктивності, штучного впливу.

Запитаннями можна виявити професійні якості, але для цього вже також проводяться тести. Для прикладу, для формування кадрового резерву велике державне підприємство використовує шестигодинне тестування, за допомогою якого і з’ясовують ці якості. Співбесіда для з’ясування цих питань – це механізм протягнути кого треба, і вона не має жодного відношення до з’ясування цих якостей.

При такому підході, крім як бажанням сховатися за колективною безвідповідальністю, ці конкурси пояснити важко.

ЦИТАТА з Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби:

«49. Кандидати, які під час розв’язання ситуаційного завдання отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з’явилися для розв’язання ситуаційних завдань, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до розв’язання наступного ситуаційного завдання та чергового етапу конкурсу.
<...>
53. Остаточною оцінкою у балах за кожною вимогою під час проведення співбесіди є середнє арифметичне значення індивідуальних балів, виставлених членами Комісії або конкурсної комісії.
Кандидати, які під час проведення співбесіди отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з’явилися для проведення співбесіди, вважаються такими, що не пройшли конкурсний відбір та не можуть бути включеними до загального рейтингу».
Перегляди 963

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2020 рік 26 листопада, 2020    2323

«Гра в одні ворота» – законодавець заблокував стягнення з держави боргів за рішеннями судів 22 травня, 2020    5067

Тонка межа: справляння податків VS експропріація інвестицій 14 травня, 2020    554

Роль ЄСПЛ у спорах з питань податків в Україні 06 листопада, 2019    1790

Податковий спір: чим ще керуватися, крім Податкового кодексу? 28 серпня, 2019    1516

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2019 рік 02 серпня, 2019    1282

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2018 рік 02 серпня, 2019    2039

Реєстрація ПН в ЄРПН – ВС нас почув, що платник не реєструє! 29 липня, 2019    4193

Указ щодо штрафних санкцій за порушення норм обігу готівки визнаний таким, що втратив чинність 21 червня, 2019    791

Все, що нам потрібно – СВОБОДА! 19 червня, 2019    1631

Реєстрація податкових накладних – хто насправді реєструє і чи є підстави для застосування штрафних санкцій за порушення строків реєстрації ПН в ЄРПН? 10 червня, 2019    6932

Чи сплачується пеня при самовиправленні (самонарахуванні) податкових зобов’язань за минулі періоди? 10 червня, 2019    811

Прокоментувати