+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

ДФС=ДПС+ДМС-конкурс (та конкурсні умови)

07 травня, 2019 Блог

Alexander Shemiatkin_

Олександр Шемяткін

Партнер КМ Партнери

Конкурс на голову Державної податкової служби (ДПС) закінчено. Ні, несподіванок не сталося і кого призначили, той і виграв. Але зараз не про це.

Мене зацікавила інформація в «Укрправді», що один із учасників конкурсу не отримав оцінку. Ось цього я зовсім не зрозумів і поцікавився, а як це так?

Виявляється, що при співбесіді на високі посади в державному секторі оцінювання відбувається за 5 критеріями:

– лідерство;

– комунікація і взаємодія;

– досягнення результатів;

– стресостійкість;

– управління змінами.

Кожен із критеріїв оцінюється за трибальною шкалою: 0, 1, 2.

За процедурою для рейтингування по кожному з критеріїв необхідно набрати не менше 0,5 бала. Якщо набирається менше хоча б за одним критерієм, то кандидат не допускається до рейтингування взагалі. При цьому, кандидату навіть не повідомляють, за яким критерієм він не набрав більше 0,5 бала.

Якщо з дев’яти членів комісії п’ять ставлять 0 за одним критерієм «чужому» кандидату, а четверо ставлять 1, то виходить 0,48 і кандидата навіть не рейтингують. І все це виходячи з суб’єктивної оцінки.

Як на співбесіді можна виявити лідерські якості? А стресостійкість? Зазвичай для цього проводять психологічні тести. А чому оцінка за одним показником менше 0,5 не дає право на загальний рейтинг? Це все є ознаками необ’єктивності, штучного впливу.

Запитаннями можна виявити професійні якості, але для цього вже також проводяться тести. Для прикладу, для формування кадрового резерву велике державне підприємство використовує шестигодинне тестування, за допомогою якого і з’ясовують ці якості. Співбесіда для з’ясування цих питань – це механізм протягнути кого треба, і вона не має жодного відношення до з’ясування цих якостей.

При такому підході, крім як бажанням сховатися за колективною безвідповідальністю, ці конкурси пояснити важко.

ЦИТАТА з Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби:

«49. Кандидати, які під час розв’язання ситуаційного завдання отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з’явилися для розв’язання ситуаційних завдань, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до розв’язання наступного ситуаційного завдання та чергового етапу конкурсу.
<...>
53. Остаточною оцінкою у балах за кожною вимогою під час проведення співбесіди є середнє арифметичне значення індивідуальних балів, виставлених членами Комісії або конкурсної комісії.
Кандидати, які під час проведення співбесіди отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з’явилися для проведення співбесіди, вважаються такими, що не пройшли конкурсний відбір та не можуть бути включеними до загального рейтингу».
Перегляди 488

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Міжстатевібюджетні відносини або бюджетний процес по-українськи 15 травня, 2019    367

У пошуках межі між господарською та адміністративною юрисдикціями 15 травня, 2019    134

Загальне декларування 14 травня, 2019    145

З ким воює Україна? 13 травня, 2019    283

Коли залучити стороннього адвоката є дешевшим, ніж обійтися власними силами 03 травня, 2019    280

ДФС=ДПС+ДМС-конкурс (та МВФ) 26 квітня, 2019    360

ДФС: адвокатські секрети оскарження рішень 25 квітня, 2019    143

Електронні докази: європейський погляд та вітчизняна судова практика 25 квітня, 2019    204

Нотатки щодо «свіжого» податкового звіту Європейського Парламенту 24 квітня, 2019    269

Модернізація України, в які кроки вірю я 23 квітня, 2019    328

Новели Кодексу з процедур банкрутства 17 квітня, 2019    605

Що на даний час відомо про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему? 03 квітня, 2019    318

Прокоментувати