+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

ДФС=ДПС+ДМС-конкурс (та конкурсні умови)

07 травня, 2019 Блог

Alexander Shemiatkin_

Олександр Шемяткін

Партнер КМ Партнери

Конкурс на голову Державної податкової служби (ДПС) закінчено. Ні, несподіванок не сталося і кого призначили, той і виграв. Але зараз не про це.

Мене зацікавила інформація в «Укрправді», що один із учасників конкурсу не отримав оцінку. Ось цього я зовсім не зрозумів і поцікавився, а як це так?

Виявляється, що при співбесіді на високі посади в державному секторі оцінювання відбувається за 5 критеріями:

– лідерство;

– комунікація і взаємодія;

– досягнення результатів;

– стресостійкість;

– управління змінами.

Кожен із критеріїв оцінюється за трибальною шкалою: 0, 1, 2.

За процедурою для рейтингування по кожному з критеріїв необхідно набрати не менше 0,5 бала. Якщо набирається менше хоча б за одним критерієм, то кандидат не допускається до рейтингування взагалі. При цьому, кандидату навіть не повідомляють, за яким критерієм він не набрав більше 0,5 бала.

Якщо з дев’яти членів комісії п’ять ставлять 0 за одним критерієм «чужому» кандидату, а четверо ставлять 1, то виходить 0,48 і кандидата навіть не рейтингують. І все це виходячи з суб’єктивної оцінки.

Як на співбесіді можна виявити лідерські якості? А стресостійкість? Зазвичай для цього проводять психологічні тести. А чому оцінка за одним показником менше 0,5 не дає право на загальний рейтинг? Це все є ознаками необ’єктивності, штучного впливу.

Запитаннями можна виявити професійні якості, але для цього вже також проводяться тести. Для прикладу, для формування кадрового резерву велике державне підприємство використовує шестигодинне тестування, за допомогою якого і з’ясовують ці якості. Співбесіда для з’ясування цих питань – це механізм протягнути кого треба, і вона не має жодного відношення до з’ясування цих якостей.

При такому підході, крім як бажанням сховатися за колективною безвідповідальністю, ці конкурси пояснити важко.

ЦИТАТА з Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби:

«49. Кандидати, які під час розв’язання ситуаційного завдання отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з’явилися для розв’язання ситуаційних завдань, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до розв’язання наступного ситуаційного завдання та чергового етапу конкурсу.
<...>
53. Остаточною оцінкою у балах за кожною вимогою під час проведення співбесіди є середнє арифметичне значення індивідуальних балів, виставлених членами Комісії або конкурсної комісії.
Кандидати, які під час проведення співбесіди отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з’явилися для проведення співбесіди, вважаються такими, що не пройшли конкурсний відбір та не можуть бути включеними до загального рейтингу».
Перегляди 553

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Указ щодо штрафних санкцій за порушення норм обігу готівки визнаний таким, що втратив чинність 21 червня, 2019    196

Все, що нам потрібно – СВОБОДА! 19 червня, 2019    773

Реєстрація податкових накладних – хто насправді реєструє і чи є підстави для застосування штрафних санкцій за порушення строків реєстрації ПН в ЄРПН? 10 червня, 2019    523

Чи сплачується пеня при самовиправленні (самонарахуванні) податкових зобов’язань за минулі періоди? 10 червня, 2019    220

Державна податкова служба не буде за законом контролюючим органом
і не матиме право на проведення податкових перевірок
(або ДФСУ forever, чи принаймні до змін до Податкового кодексу)?
22 травня, 2019    1153

ДФС=ДПС+ДМС-конкурс (та МВФ) 26 квітня, 2019    619

Як відрізнити: податковий спір чи ухилення від сплати податків 26 березня, 2019    642

Чи має право ДФС України та її територіальні органи застосовувати штрафні санкції за порушення нормативів НБУ з обігу готівки? 22 березня, 2019    400

Міркування щодо сумнівності штрафів за неоприбуткування/несвоєчасне оприбуткування готівки 18 березня, 2019    767

20-ОПП: питання не вирішено 07 березня, 2019    2377

Податкові перевірки без затвердженої уніфікованої форми актів перевірок. Які наслідки? 07 березня, 2019    384

Штрафи за порушення у сфері обігу готівки. Чи все так погано? 27 лютого, 2019    503

Прокоментувати