+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

«Звільнення» від ПДВ для експорту сої, соняшнику, ріпаку можна не застосовувати?

11 грудня, 2017 Блог

Alexander Minin

Олександр Мінін 

Старший партнер КМ Партнери

При прийнятті законопроекту 6776-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році здається пройшло і внесення до Перехідних положень Кодексу положення про «звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД», тобто сої, ріпаку, соняшнику. І хоча це буквально «звільнення», однак, насправді це призводить до додаткового тягаря ПДВ.

Зараз всі сплачені постачальникам суми ПДВ, які підтверджені зареєстрованими податковими накладними, включаються до складу податкового кредиту. Однак у разі використання далі відповідних товарів в операціях звільнених від оподаткування (зокрема, відповідно до підрозділу 2 Перехідних положень – як це визначено пп. 198.5(б) Податкового кодексу), платник податків зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ. Що є по суті еквівалентом застосованого раніше позбавлення права на податковий кредит. Іншими словами, замість застосування при експорті нульової ставки ПДВ і права на відшкодування при цьому «вхідного» ПДВ, обговорюване «звільнення» фактично хоче позбавити цього права.

Однак чи це все так неминуче?

За визначенням п. 30.1 ст. 30 «Податкові пільги» Податкового кодексу таке звільнення кваліфікується як пільга. А відповідно до п. 30.4 цієї ж статті платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Іншими словами, якщо немає прямої заборони в Кодексі, то платник податків вправі відмовитися від використання пільги. Заборони щодо відмови від використання прийнятого «звільнення» від ПДВ поки що в Кодексі не бачу (щоправда, й остаточний офіційний текст прийнятого закону поки що недоступний). Тобто відмова можлива?

А значить для тих, хто відмовився від запроваджуваної «пільги» зі звільненням експорту від ПДВ буде застосовуватися стандартний режим оподаткування ПДВ експортних операцій з нульовою ставкою і відшкодуванням вхідного ПДВ. Тож запроваджуване «звільнення» тільки для тих, хто не відмовляється?

Перегляди 601

Прокоментувати