+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

«Складність полягає в обранні джерел інформації про ринкові ціни» – коментар експертів «КМ Партнери» для «Юридичної газети»

автори: Іван Шинкаренко, Тарас Жуковський

видання: «Юридична газета», № 5-6

04 лютого, 2014 Преса

Значні зусилля були спрямовані на визначення кола операцій, які є контрольованими відповідно до пп. 39.2.1 статті 39 Податкового кодексу України, а також механізму ціноутворення за такими операціями. На практиці досить часто виявлялося, що в операціях між пов’язаними особами механізму ціноутворення не приділялося достатньо уваги. Наприклад, в окремих договорах про надання послуг взагалі не було вказано, яким чином визначається ціна таких договорів.

Наступним завданням було обрання найбільш відповідного методу визначення звичайної ціни. Складність цього етапу в українських реаліях зумовлена тим, що вітчизняний Податковий кодекс передбачає застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) як базового. Лише у випадку неможливості його застосування ціна визначається відповідно до інших методів: ціни перепродажу, “витрати плюс”, чистого прибутку та розподілення прибутку. Тобто застосовувати інші методи можна лише у випадку наявності чіткого обґрунтування неможливості обрання методу порівняльної неконтрольованої ціни.

Складність також полягає в обранні джерел інформації про ринкові ціни. Податковий кодекс  прямо не визначає такі джерела, однак передбачає, що їх перелік затверджується Кабінетом Міністрів України. Перелік передбачений Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року № 866-р. Наразі змістовне наповнення таких джерел перебуває в процесі становлення, адже в них відсутня інформація щодо ринкової кон’юнктури окремих категорій цін, особливо в частині послуг. Крім того, існує невизначеність із можливістю застосування джерел інформації, що широко використовуються в світовій практиці ТЦУ, наприклад, комерційних баз даних, адже податковий орган неодноразово вказував на те, що насамперед застосовуватиме офіційні джерела.

Іншою проблемою є обмежена можливість застосовувати так звані “внутрішні контрольовані порівняльні ціни”, тобто ціни самого платника податків за операціями з третіми особами. Зокрема в пп. 39.5.3.2 статті 39 Податкового кодексу зазначено, що у разі відсутності або недостатності інформації в офіційно визнаних джерелах про ринкові ціни може бути використана, в тому числі, “інформація про інші контрольовані операції, здійснені платником податків”. Тобто формально згадуються лише інші контрольовані операції, ціни яких самі по собі вимагають обґрунтування.

Перегляди 3093

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Як розводити друзів і впливати на людей – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    942

Як розводити друзів (тобто кредиторів) і впливати на людей (тобто товариство, що тобі не належить) – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    1274

Tах-час: висновки та виклики для юристів 13 лютого, 2018    461

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: перші враження 07 лютого, 2018    359

Сертифікація продукції скасована: які наслідки? 07 лютого, 2018    266

Мораторій на проведення перевірок. Чи розповсюджується мораторій на проведення перевірок органами Державної фіскальної служби? 29 січня, 2018    314

До якого суду тепер йти… 12 січня, 2018    364

Досі під тиском: яка справжня мета контролюючих органів? 28 грудня, 2017    270

Коли запрацюють «знижки» на подання документів до суду в електронній формі 22 грудня, 2017    281

Щодо Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» 18 грудня, 2017    242

З 15 грудня 2017 року починає діяти оновлений КАСУ. Ключові зміни, на які слід звернути увагу вже зараз 13 грудня, 2017    797

Комплекс вини 28 листопада, 2017    455

Прокоментувати