+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Зміни в регулюванні правового статусу іноземців та осіб без громадянства

10 січня, 2012 Інформаційні листи

Шановні панове!

Користуючись нагодою, засвідчуємо Вам свою повагу та вважаємо за необхідне проінформувати Вас про зміни, пов’язані з набранням чинності 26 грудня 2011 року закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” (далі – “Закон”).

З поміж іншого, Закон розширює перелік підстав для перебування іноземців та осіб без громадянства (далі – “іноземці”). Якщо раніше посвідку на тимчасове проживання можна будо отримати тільки іноземцям, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування, то відтепер посвідку можна оформити і на наступних підставах (повний перелік підстав міститься у Законі):

  • участь у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
  • участь у філіях або представництвах іноземних банків;
  • робота у представництвах іноземних суб’єктів господарювання в Україні;
  • з метою возз’єднання сім’ї.

Нововведенням є внесення змін в правовий статус членів сімей іноземців. Згідно з Законом іноземці, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України. Таким чином, відтепер, отримавши посвідку на тимчасове проживання, члени сім’ї іноземця зможуть безперешкодно в’їжджати в чи виїжджати з України.

Для отримання посвідки на тимчасове проживання члени сім’ї залежно від громадянства особи, до якої вони приїхали в Україну, додатково подаватимуть: якщо особа є громадянином України – документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі; якщо іноземцем – документ, згідно з яким вони вважаються членами сім’ї особи (вимагається легалізація документів, якщо інше не передбачено законом чи міжнародним договором з Україною).

Закон передбачає створення національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців. З початком її функціонування від іноземців вимагатиметься під час проходження прикордонного контролю у пунктах пропуску через державний кордон подача біометричних даних для їх фіксації.

Вперше на рівні закону було закріплено процедуру спрощеної реєстрації іноземців у пунктах пропуску через державний кордон, перелік осіб, які звільняються від реєстрації, врегульовано питання транзитного проїзду, визначено перелік підстав для відмови в наданні віз, скасування віз, перелік документів, якими може бути підтверджено наявність фінансового забезпечення або гарантію його наявності, порядок відшкодування витрат, пов’язаних із примусовим видворенням.

Зміни торкнулися також наступних питань: повернення іноземців, яким не дозволено в’їзд в Україну, скорочення строків тимчасового перебування, заборони щодо примусового повернення чи примусового видворення або видачі чи передачі іноземця, видворення за межі держави, видачі іноземців.

У Законі вперше врегульовано питання добровільного повернення іноземців, які втратили підстави для перебування на території України.

За останні півроку, окрім Закону, набули чинності Правила оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію (затверджено постановою КМУ від 01.06.2011 р. № 567), Порядок розгляду звернень щодо продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства (затверджено наказом МВС від 23.08.2011 р. № 601) та Порядок оформлення і видачі посвідки на тимчасове проживання (затверджено наказом МВС від 23.08.2011 р. № 602), що разом системно вносять зміни у регулювання правового статусу іноземців.

Сподіваємося, наведена інформація стане Вам у пригоді.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

Оглядовий лист, доступний українською та англійською мовами.

Завантажити pdf-файл оглядового листа (331,0 Kb)

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2012

Перегляди 5788

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Як розводити друзів і впливати на людей – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    946

Як розводити друзів (тобто кредиторів) і впливати на людей (тобто товариство, що тобі не належить) – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    1288

Tах-час: висновки та виклики для юристів 13 лютого, 2018    465

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: перші враження 07 лютого, 2018    360

Сертифікація продукції скасована: які наслідки? 07 лютого, 2018    267

Мораторій на проведення перевірок. Чи розповсюджується мораторій на проведення перевірок органами Державної фіскальної служби? 29 січня, 2018    315

До якого суду тепер йти… 12 січня, 2018    371

Досі під тиском: яка справжня мета контролюючих органів? 28 грудня, 2017    272

Коли запрацюють «знижки» на подання документів до суду в електронній формі 22 грудня, 2017    282

Щодо Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» 18 грудня, 2017    243

З 15 грудня 2017 року починає діяти оновлений КАСУ. Ключові зміни, на які слід звернути увагу вже зараз 13 грудня, 2017    800

Комплекс вини 28 листопада, 2017    457

Прокоментувати