+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

У першому читанні прийнято законопроект про внесення змін до Земельного кодексу щодо набуття права власності на землю

19 вересня, 2012 Інформаційні листи

18 вересня 2012 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла за основу законопроект “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю” реєстр. № 11128 від 03.09.2012 р. (далі – “Законопроект № 11128”).

У випадку, якщо Законопроект №11128 буде прийнятий та набере чинності у своїй поточній редакції, режим набуття юридичними особами права власності на землю може зазнати наступних суттєвих змін.

1. Юридичні особи, засновані за законодавством України громадянами України або юридичними особами України, можуть втратити право набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Запропоновані зміни до ч. 1 ст. 82 Земельного кодексу України залишають за юридичними особами, заснованими за законодавством України, право набувати у власність тільки земельні ділянки несільськогосподарського призначення. Вказані зміни не узгоджуються з іншими статтями Земельного кодексу України, які, відповідно до Законопроекту №11128, залишаються без змін і дозволяють за певних умов українським юридичним особам набувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення (ст. 22, 130 Земельного кодексу України).

2. Юридичні особи, що засновані за законодавством України однією іноземною юридичною особою, яка має 100 % частки участі (т.н. 100 % дочірні підприємства іноземних юридичних осіб) нарешті будуть визнані суб’єктами права власності на землю на законодавчому рівні.

(На сьогодні у ст. 82 Земельного кодексу України, яка встановлює перелік суб’єктів права власності на землю, відсутня згадка про дочірнє підприємство зі 100 % участю іноземної юридичної особи; це спровокувало виникнення поширеної думки органів державної влади, що такі юридичні особи не можуть придбавати землю (навіть несільськогосподарського призначення) через “відсутність правових підстав” для такого придбання).

Подальший розвиток ситуації щодо прийняття даного законопроекту в цілому, дивіться тут.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2012

Перегляди 7046

Прокоментувати