+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Чого очікувати в 2017 році? Президент підписав закон щодо ЄСВ

29 грудня, 2016 Інформаційні листи

27 грудня 2016 року Президент України підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України № 1774-VIII від 06 грудня 2016 року (далі – «Закон»), що вносить зміни, зокрема, з питань нарахування та сплати єдиного соціального внеску (далі – «ЄСВ»).

Найбільш обговорюваним «нововведенням» Закону є вимога про сплату ЄСВ для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування. Як відомо, сьогодні фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування і не отримують доходи від підприємницької діяльності, мають право не сплачувати ЄСВ. Починаючи з 2017 року такі підприємці зобов’язані будуть сплачувати ЄСВ незалежно від того чи отримали вони дохід, чи ні.

Тут варто зазначити, що з 01 січня 2017 року розмір мінімального страхового внеску із підняттям мінімальної заробітної плати1 зростає вдвічі: з 352 грн до 704 грн на місяць2.

Таким чином, навіть ті підприємці, які не здійснюють діяльність і лише де-юре є підприємцями, змушені будуть платити ЄСВ в мінімальному розмірі.

Відтак наразі фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування стоять перед вибором: залишити статус підприємця і платити щомісячно ЄСВ у розмірі 704 грн або ж припинити підприємницьку діяльність. Зазначимо, що припинення фізичної особи-підприємця є підставою для проведення органами фіскальної служби документальної позапланової перевірки підприємця (пп. 78.1.7 Податкового кодексу України).

Що ж стосується платників єдиного податку, то тут хоча й істотних змін не відбулося, однак, враховуючи новий розмір мінімальної заробітної плати, спрощенці теж відчують початок 2017 року: розмір ЄСВ зростає вдвічі – 704 грн в місяць або ж 2112 грн в квартал.

В частині платників єдиного податку зміни торкнулися тих, хто перебуває на першій групі. Нагадаємо, що до таких платників належать ті, хто здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 грн.

Так от, починаючи з 2017 року платники єдиного податку першої групи можуть платити лише 0,5 мінімального страхового внеску, що становитиме 352 грн на місяць3. Тобто для платників першої групи очікується зменшення ЄСВ навантаження.

Також Закон передбачає, що період, протягом якого сплачуватиметься ЄСВ платниками єдиного податку першої групи, буде зарахований до страхового стажу для нарахування пенсій пропорційно до сплаченого ЄСВ.

Ще одна зміна стосується осіб, звільнених від сплати ЄСВ. Так, на сьогодні звільнені від сплати ЄСВ спрощенці – пенсіонери за віком та інваліди, які паралельно отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. З 2017 року під звільнення потрапляють і пенсіонери за віком та інваліди, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Таким чином, як бачимо, основну масу підприємців очікують неприємні зміни в 2017 році.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

Примітки:

1Див. ст. 8 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII.

2Відповідно до п. 5 ст. 1 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (від 21.12.2016 № 1801-VIII), з 01 січня 2017 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становитиме 3 200 грн. Таким чином, мінімальний страховий внесок = 3200 грн * 22% = 704 грн.

30,5 мінімального страхового внеску = 704 * 0,5 = 352 грн.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2016

Перегляди 5402

Прокоментувати