+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Верховна Рада України ратифікувала угоду з Кіпром про скасування подвійного оподаткування

09 липня, 2013 Інформаційні листи

Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому проект закону № 0024 “Про ратифікацію конвенції між урядом України та урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і протоколу до неї”.

Нагадаємо, що Конвенцію та Протокол вдалося підписати восени минулого року, а саме 8 листопада 2012 року, за участю президентів України та Кіпру. З моменту набрання цією Конвенцією чинності припиняє дію Угода між Урядом СРСР та Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, що була підписана 29.10.1982 року.

Як ідеться у пояснювальній записці, внаслідок укладання Конвенції підприємці обох країн отримають гарантії того, що прибутки, одержані від підприємницької діяльності на території іншої країни, а також з джерел у цій іншій країні у вигляді дивідендів, процентів та роялті, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню.

Конвенція також гарантує, що підприємці однієї держави будуть оподатковуватись в іншій державі на тих самих умовах, що й підприємці цієї іншої держави. Визначається, що податками на доходи вважаються усі податки, що справляються із загальної суми доходу або з елементів доходу, у тому числі податки на доходи від відчуження рухомого чи нерухомого майна та податки на загальну суму зарплати або плати, сплачуваної підприємствами.

Крім того, Конвенція передбачає, що податками, на які поширюється дія документа, серед іншого, є:

  • в Україні: податок на прибуток підприємств і ПДФО;
  • на Кіпрі: прибутковий податок; корпоративний податок на прибуток; спеціальний внесок на оборону Республіки і податок на доходи від відчуження майна.

Дія цієї Конвенції поширюється також на будь-які ідентичні або значним чином подібні податки, які стягуються однією з Договірних Держав після дати підписання цієї Конвенції, на додаток до існуючих податків або замість них. Компетентні органи Договірних Держав повідомляють один одного про будь-які істотні зміни, що відбулися в їхніх податкових законодавствах.

Конвенція передбачає такі ставки податку для основних доходів:

  • дивіденди: 5/ 15% (менша ставка податку застосовується, якщо одержувач дивідендів володіє не менше 20 % капіталу компанії, яка сплачує дивіденди, або його інвестиція в цю компанію складає не менше 100 000 євро);
  • відсотки: 2 %;
  • роялті: 5/ 10% (5 % – застосовується до роялті щодо творів науки, патентів, торговельних марок, секретних формул, процесів або інформації, що стосується промислового або комерційного досвіду, а 10 % – застосовується до інших роялті (у тому числі за літературні та музичні твори, фільми, комп’ютерні програми);
  • дохід від продажу акцій (включаючи акції, вартість яких відноситься до нерухомості) звільнені від оподаткування.

Конвенція почне застосовуватися з 1 січня року, наступного за роком ратифікації (тобто, очікувано з 1 січня 2014 року).

Англійська версія тексту нової Конвенції (надана нашими колегами з WTS World Tax Service Cyprus Ltd) доступна за посиланням.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2013

Перегляди 4102

Прокоментувати