+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Кабмін затвердив новий перелік «низькоподаткових» юрисдикцій, операції з якими визнаватимуться контрольованими з нового року

29 грудня, 2017 Інформаційні листи

Постановою № 1045 від 27.12.2017 р. Кабінет Міністрів України затвердив новий перелік держав (територій), операції з резидентами яких визнаються контрольованими. Даний перелік набере чинності вже з наступного року.

Новий перелік включає 85 країн.

Одразу заспокоїмо: великих несподіванок на кшталт Швейцарії чи Австрії перелік не містить, але певні зміни можуть бути відчутними.

У порівнянні з попереднім переліком, починаючи з 01.01.2018 р. також будуть визнаватись контрольованими операції з контрагентами, зареєстрованими у наступних державах (територіях):

Controlling transactions_states

Виключили ж лише дві екзотичні країни – Королівство Лесото та Французьку Гвіану.

Зазначається, що до нового переліку увійшли держави (території), які відповідали наступним критеріям:

  • держави (території), у яких ставка податку на прибуток підприємств на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні (тобто нижча 13-ти %);
  • держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією;
  • держави, компетентні органи яких не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією на запити ДФС.

Таким чином, з нового року платники податків житимуть з новим переліком «низькоподаткових» держав (територій), який помітно розширили. Привертає увагу включення до переліку країн Балтії, Угорщини та ОАЕ, що може бути відчутним для бізнесу.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2017

Перегляди 386

Прокоментувати