+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Технічний борг = свавілля податкової – підтверджено ВАСУ! (доповнення)

08 липня, 2015 Інформаційні листи

Читати частину першу 

В якості доповнення до нашого інформаційного листа «Технічний борг = свавілля податкової – підтверджено ВАСУ!» доводимо до Вашого відома, що Постановою Правління Національного банку України (надалі – «НБУ») №427 від 03.07.2015 року були внесені зміни до Постанови Правління НБУ «Про особливості здійснення деяких валютних операцій» №124 від 23.02.2015 року стосовно документів, необхідних для купівлі та перерахування іноземної валюти суб’єктами господарювання.

Так, НБУ передбачив пряме виключення у процедурі надання можливості придбання іноземної валюти для платників податків, які зіштовхнулись із проблемою наявності технічного боргу.

Відтепер, якщо борг платника податків є суто технічним, тобто виник саме через зміни «алгоритму» зарахування авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів у рахунок сплати щомісячних авансових платежів з податку на прибуток, для купівлі іноземної валюти замість довідки про відсутність заборгованості дозволяється надавати лист з органу Державної фіскальної служби про наявність у платника саме технічного боргу.

Можемо лише констатувати, що таким чином навіть НБУ визнав, що проблема застосування «алгоритму» врахування авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів є суто технічним питанням і не призводить до виникнення реального боргу у платників податків.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015

Перегляди 1220

Прокоментувати