+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Технічний борг = свавілля податкової – підтверджено ВАСУ!

01 липня, 2015 Інформаційні листи

Читати доповнення

Так званий «технічний борг» платників податку на прибуток, штучно створений податковою за допомогою «алгоритму» імені Н.Привалової1, призводить до обмеження права платників податків на придбання іноземної валюти та її перерахування закордон, застосування до них штрафів та нарахування пені, а також звернення до суду з позовом про стягнення такого боргу і це – при наявності фактичної переплати з податку на прибуток в значних розмірах.

Донедавна виключення щодо обмеження права на придбання іноземної валюти стосувалося лише тих платників з «технічним боргом», які знаходяться на обліку в Міжрегіональному ГУ ДФС – Центральному офісі з обслуговування великих платників податків. Таким платникам НБУ на підставі листа Центрального офісу щодо існування саме технічного боргу дозволяв придбавати валюту, але і це «покращення» зараз не діє.

Жодних правових підстав для визначення та обліку технічного боргу не існує! Так, в Ухвалі Вищого адміністративного суду України від 14 квітня 2015 року в справі №К/800/4199/15 суд підтвердив, що після сплати авансового внеску при виплаті дивідендів платник податків має право на зменшення суми податкового зобов’язання поточного періоду (рядок 11 декларації) на суму такого авансового внеску шляхом віднесення її до рядка 13.5.1 додатку ЗП до декларації.

При цьому сума, яка зазначається в рядку 13.5.1 додатку ЗП до декларації, НЕ ОБМЕЖУЄТЬСЯ сумою, що розрахована за «алгоритмом» податкової. Адже положення п.п. 153.3.3, 154.3.4 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла до 01.01.2015 року) власне і передбачають чіткий алгоритм, яким мають керуватись платники податків при заповненні додатку ЗП до декларації з податку на прибуток, а саме: враховувати суму сплачених при виплаті дивідендів авансів в межах суми, що не перевищує суму нарахованого податку (рядок 11 плюс рядок 12 декларації).

Таким чином, «алгоритм» податківців щодо автоматичної перевірки порядку заповнення рядка 13.5.1 додатку ЗП до декларації з податку на прибуток, яка продовжує «доводитись до відома платників», зокрема, листом ДФСУ від 14.05.2015 р. №10269/6/99-99-19-02-01-15, не відповідає положенням Податкового кодексу України та не повинен застосовуватись. Відповідний розмір переплати з податку на прибуток має відображатися в картці особового рахунку платника, а визначення так званого технічного боргу з авансових внесків з податку на прибуток є незаконним.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

Примітки:

1Доведений листом Міністерства доходів і зборів України від 07.02.2014 р. № 3194/7/99-99-19-03-01-17.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015

Перегляди 1158

Прокоментувати