+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Прийнято закон про внесення змін до Земельного кодексу щодо набуття права власності на землю

10 жовтня, 2012 Інформаційні листи

2 жовтня 2012 року Верховна Рада України прийняла закон “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю”, законопроект від 03.09.2012 р., реєстр. № 11128 (далі – “Закон”). Згідно з інформацією, розміщеної на офіційному веб-порталі Верховної Ради України, Закон ще не був переданий на підпис Президенту України. Відповідно до тексту Закону, зміни набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону.

У випадку, якщо Закон буде підписаний Президентом України та набере чинності, режим набуття юридичними особами різних категорій права власності на землю зазнає наступних суттєвих змін.

1. Юридичні особи, що засновані за законодавством України однією іноземною юридичною особою, яка має 100 % частки участі (т.н. 100 % дочірні підприємства іноземних юридичних осіб), нарешті будуть визнані суб’єктами права власності на землю на законодавчому рівні.

Відповідно до нової редакції ст. 82 Земельного кодексу України такі підприємства можуть набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення із земель приватної власності, а також у встановленому порядку і випадках набувати у власність земельні ділянки із земель державної та комунальної власності.

Чинна редакція ст. 82 Земельного кодексу України, яка встановлює перелік суб’єктів права власності на землю, не вказує на дочірнє підприємство зі 100 % участю іноземної юридичної особи як на суб’єкта права власності на землю; це спровокувало виникнення поширеної практики органів державної влади, що перешкоджала придбанню такими юридичними особами земельних ділянок (навіть несільськогосподарського призначення) через “відсутність правових підстав” для такого придбання.

2. Згідно з новою редакцією ч. 5 ст. 22 Земельного кодексу, земельні ділянки сільськогосподарського призначення не можуть купуватися (крім придбання в порядку спадкування з обов’язковим відчуженням протягом року з моменту придбання) такими особами:

  • іноземцями та особами без громадянства;
  • іноземними підприємствами;
  • підприємствами, у статутному капіталі яких є іноземна інвестиція (спільними підприємствами, підприємствами з іноземними інвестиціями);
  • юридичними особами, створеними відповідно до законодавстваіноземних держав;
  • іноземними державами, міжнародними урядовими та неурядовими організаціями.

До прийняття цього Закону спільні підприємства (засновані за участю іноземних юридичних і фізичних осіб) також не могли набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення. На сьогодні існує ряд підприємств з іноземними інвестиціями, які є власниками земельних ділянок сільськогосподарського призначення, наприклад, земельних ділянок для ведення особистого селянського або підсобного господарства.

3. Юридичні особи, засновані за законодавством України громадянами України або юридичними особами України, зберігають право набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

У тексті законопроекту, підготованому до другого читання, були відхилені прийняті у першому читанні зміни до ч. 1 ст. 82 Земельного кодексу України, що залишали за юридичними особами, заснованими за законодавством України, право набувати у власність тільки земельні ділянки несільськогосподарського призначення.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2012

Перегляди 14129

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Державна реєстрація права власності та інших речових прав на земельну ділянку – за умови наявності відомостей у Державному земельному кадастрі 29 січня, 2018    263

Щодо положень проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№ 7000 від 15.09.2017 р.) стосовно нормативної грошової оцінки земель (оновлено 26.01.2018 р.) 16 листопада, 2017    10619

Зміни Класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) та їхнє значення в контексті земельного та податкового законодавства 20 жовтня, 2017    1647

Виправити оцінку 18 жовтня, 2017    416

Нормативна грошова оцінки землі – на стику земельного та податкового права 10 липня, 2017    2460

[Незаконні] значні розміри плати за землю не за Податковим кодексом 07 липня, 2017    870

Зміна дозвільних процедур в будівництві 13 червня, 2017    562

Як вижити в умовах застосування нової нормативної грошової оцінки землі у 2017 році? (означає радикально більший чи менший земельний податок або орендну плату) 04 квітня, 2017    657

Презентація «Нормативна грошова оцінка земель у 2017 році» 06 березня, 2017    310

Новий порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів: прихована загроза 10 лютого, 2017    25970

Чи відноситься на витрати уцінка земельних ділянок? 08 листопада, 2016    678

У пошуках справедливості. Орендна плата за землі державної та комунальної власності 22 вересня, 2016    1644

Прокоментувати