+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Президент підпише Податковий Кодекс, а потім зробить подання про зміни? Чи можна вірити в такий план?

23 листопада, 2010 Інформаційні листи

Один із варіантів розвитку подій, який зараз обговорюється, що Президент може підписати Податковий кодекс, щоб не затримувати бюджет на “новій основі”, а потім буде пропонувати до нього зміни, щоб виправити ситуацію з найбільш неоднозначними нормами.

Чи можна вірити в такі добрі наміри? Адже щось подібне на цю тему ми вже бачили не так давно: навесні-влітку цього року.

Мова йде про Закон № 2275-VI від 20 травня 2010 року (законопроект № 6337). Доля його чимось схожа на долю Податкового кодексу: внесення жахливого законопроекту, боротьба проти найбільш одіозних норм і прийняття пом’якшеної моделі, якою, серед іншого, таки запровадили нові підстави для перевірок податкової, збільшили можливі строки проведення перевірок в цілому, дали можливість податківцям робити перерву в перевірці, було встановлено обмеження на включення в 2010 році до складу валових витрат збитків минулих періодів, збільшили акцизи та інше. Такий собі “малий податковий кодекс”.

Прийняття цього закону також супроводжувалося процедурними негараздами. Президент, за інформаційними повідомленнями, був проти збільшення адміністративного тиску, однак щоб не “підставляти” Кабмін підписав закон, а ситуацію пообіцяли виправити поданням закону про зміни.

Законопроект за № 6517 про зміни був дійсно внесений Президентом. Законопроект передбачав скасування найбільш одіозних із нововведених норм: виключення права на позапланові податкові перевірки без попередження податківцями при отриманні органом податкової міліції інформації про можливе ухилення від оподаткування, повернення строків проведення перевірок до раніше встановлених законом, виключення можливості робити перевірки “з перервою”, виключення підстав для додаткових перевірок, скасування обмеження на врахування збитків минулих років.

Наявність такого законопроекту, тим більше, внесеного самим Президентом, мало заспокійливий ефект на протести проти вищезазначених фіскальних нововведень і збільшення адміністративного фіскального тиску. Тож заспокійливу роль вказаний законопроект зіграв. Законопроект навіть внесли на розгляд парламентом на 29.06, однак він так  і не був розглянутий: щез з порядку денного (про це писали в новинах). І після цього був відкликаний самим Президентом 14 вересня, як свідчать дані сайту Верховної Ради:

prezydent-pidpyshe

Тож, судячи з цієї нещодавньої історії, можна робити припущення щодо реальності та реальної спрямованості можливого плану “зараз підписати Податковий кодекс, а виправити потім окремими законами”.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

Оглядовий лист доступний Українською мовою

Завантажити pdf-файл оглядового листа (150,0 Kb)

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2010

Перегляди 5017

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Блокування податкових накладних – філософія питання 13 лютого, 2018    387

Запровадження попереднього контролю реєстрації податкових накладних та автоматичне бюджетне відшкодування 05 лютого, 2018    206

Огляд практики ВСУ з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2018 рік 01 лютого, 2018    315

Огляд судової практики судів касаційної інстанції з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2017 рік 31 січня, 2018    918

Витрати на правову допомогу адвоката: як визначати? 31 січня, 2018    352

Зміни в тактиці та стратегії у спорах з державними органами з огляду на зміну підходів у відшкодуванні витрат на правову допомогу 18 січня, 2018    277

Виплата дивідендів платниками єдиного податку 4 групи: зміни з 01 січня 2018 року 12 січня, 2018    291

ВАСУ нагадує судам про необхідність мотивування своїх рішень 16 листопада, 2017    576

Рішення у групі справ «Бендерський та інші проти України» 15 листопада, 2017    261

Україна та Великобританія підписали протокол зі суттєвими змінами до Конвенції про усунення подвійного оподаткування 1993 року 07 листопада, 2017    263

Протокол до Конвенції про усунення подвійного оподаткування 1993 року між Україною та Великобританією 07 листопада, 2017    412

Податкова політика ЄС. Рада ЄС удосконалює процедуру вирішення спорів щодо подвійного оподаткування 13 жовтня, 2017    453

Прокоментувати