+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Податкова висловила свою готовність йти на мирову угоду щодо збитків минулих років. Короткі підсумки зустрічі з головою Державної податкової адміністрації паном О. Клименком.

05 липня, 2012 Інформаційні листи

Короткі підсумки зустрічі з головою Державної податкової адміністрації паном О. Клименком, інформація про яку вже з’явилася в офіційних джерелах (на урядовому порталі та на веб-сторінках податкових органів у різних областях України), але без жодного згадування про обговорення проблеми збитків минулих періодів та усної обіцянки щодо шляхів її врегулювання.

За словами пана Клименка, голови Державної податкової служби України, зміни в Податковому кодексі, що набрали чинності з 01.07.2012 р., все-таки врегулювали питання перенесення збитків минулих періодів. Тепер, на думку податкової служби, право платників податків на перенесення збитків з 1-го кварталу в 2-ий квартал 2011 р. в повному обсязі, включаючи збитки 2009 року (80 %) і 2010 року, належним чином закріплене в Податковому кодексі.

Нагадаємо,  що, як ми зазначали раніше, прийнятий Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення деяких податкових норм”, практично нічого у цьому питанні не змінив і питання залишається відкритим.

Тому дуже важливо було отримати від пана Клименка, як голови податкової служби, підтвердження того, що питання, на думку податкової, вирішене, і право платників податків переносити  збитки 1-го  кварталу 2011 року (враховуючи 80 % збитків 2009 р. і збитки 2010 р.) до витрат 2-го кварталу 2011 р. податкова підтверджує.  А також те, що податкові органи готові визнавати ті позови платників податків, де у податківців немає претензій щодо порядку формування збитків, тобто де збитки були сформовані правомірно (до таких можна віднести всі випадки камеральних перевірок, оскільки в ході таких перевірок суть збитків не аналізувалася).

У зв’язку з цим, у ході зустрічі представник нашої фірми акцентував увагу пана Клименка саме на цих аспектах проблеми збитків минулих періодів, ставлячи питання по суті справи.

У відповідь  пан Клименко усно підтвердив, що податкові органи готові визнавати правомірність дій платників податків у тих судових спорах, де йдеться про “нормальні”, правомірно сформовані збитки минулих періодів. У зв’язку з цим, зі слів пана Клименка, ДПС України підготувала узагальнююче податкове роз’яснення стосовно перенесення збитків минулих періодів з огляду на прийняті зміни, що повинно бути видане найближчим часом.

Юридичний департамент центрального апарату податкової служби вже отримав вказівку про відповідний перегляд позиції податкових органів в судових спорах з платниками податків, що тривають, та вироблення механізму визнання правомірності позиції платників податків (наприклад, шляхом укладення мирових угод, визнання позовів тощо).

Враховуючи вищезазначене, вважаємо, що в судах можна посилатися на слова пана Клименка і пропонувати податковим органам визнавати позови, укладати мирові угоди і т.п. У випадку відмови – доступними законними засобами переносити розгляд спору судом до того моменту, поки не вийде офіційне роз’яснення ДПС України з даного питання.

Зустріч з паном Клименком була організована Американською Торгівельною Палатою в Україні і відбулася сьогодні, 5 липня 2012 року.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2012

Перегляди 10385

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Хто в країні господар? 05 березня, 2018    472

Перше «податкове» рішення оновленого Конституційного Суду України 02 березня, 2018    1098

Блокування податкових накладних – філософія питання 13 лютого, 2018    483

Запровадження попереднього контролю реєстрації податкових накладних та автоматичне бюджетне відшкодування 05 лютого, 2018    233

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2018 рік 01 лютого, 2018    420

Огляд судової практики судів касаційної інстанції з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2017 рік 31 січня, 2018    958

Витрати на правову допомогу адвоката: як визначати? 31 січня, 2018    538

Зміни в тактиці та стратегії у спорах з державними органами з огляду на зміну підходів у відшкодуванні витрат на правову допомогу 18 січня, 2018    382

Виплата дивідендів платниками єдиного податку 4 групи: зміни з 01 січня 2018 року 12 січня, 2018    312

ВАСУ нагадує судам про необхідність мотивування своїх рішень 16 листопада, 2017    614

Рішення у групі справ «Бендерський та інші проти України» 15 листопада, 2017    291

Україна та Великобританія підписали протокол зі суттєвими змінами до Конвенції про усунення подвійного оподаткування 1993 року 07 листопада, 2017    278

Прокоментувати