+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Оскарження неправомірного звинувачення у порушенні правила 180 днів при імпорті попередньо оплачених товарів

29 серпня, 2012 Інформаційні листи

Поширеними є ситуації, коли митні органи безпідставно затягують процес митного оформлення імпортованих товарів. Зокрема, це питання дуже загострилося у другому півріччі 2011 року. Такі затримки в оформленні товарів в пунктах перетину кордону сягали в середньому кількох місяців. Найпопулярнішою тоді відмовкою митників було те, що оформлення затримується у зв’язку з “оперативними заходами СБУ”.

Податкові органи побачили можливість застосувати пеню та штрафні санкції за прострочення 180 днів, відведених законодавством на імпорт товарів, що були попередньо оплачені. При цьому податкова застосовує підхід, відповідно до якого датою імпорту товару вважається дата завершення його митного оформлення (проставлення печатки на відповідні ВМД).

Зазначений підхід податкових органів до вирахування дати здійснення імпортної операції є неправомірним. Так, положення ст. 1 Закону “Про зовнішньоекономічну діяльність” та п. 23) ст. 1 старого Митного кодексу України дають всі підстави вважати, що імпорт товару завершується в момент перетину ним митного кордону України та взяття його під митний контроль.

З огляду на неправомірність підходу податкових органів, є підстави оскаржувати рішення про нарахування пені та штрафних санкції у подібних ситуаціях. Можливість позитивного вирішення цього питання ще на стадії адміністративного оскарження була нещодавно підтверджена спеціалістами юридичної фірми “КМ Партнери” на практиці.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2012

Перегляди 5373

Прокоментувати