+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Практичні висновки щодо оплати послуг з останніх змін Постанови №540 (продовження cтатті «Валютні обмеження на максимумі або Постанова правління НБУ від 22.09.2014 №591»)

08 жовтня, 2014 Інформаційні листи

Перейти до статті «НБУ скасовує частину валютних обмежень за Постановою № 540» від 31.10.2014 р.

3 жовтня 2014 р. постановою № 626 НБУ вніс зміни в постанову № 540. Зокрема, НБУ передбачив перелік операцій з оплати послуг, на які не розповсюджується дія валютних обмежень.

Такі зміни, на жаль, підтверджують дивну інтерпретацію нових правил банками. Так, виключення з обмеження лише певних категорій послуг має означати, що інші послуги все ж підпадають під обмеження.

Якщо так, і термін «товар» має розумітися у широкому «валютноконтрольному» сенсі, тобто включає послуги, то в такому разі треба аналогічно встановлювати чи є імпорт послуг ( товарів у «валютноконтрольному сенсі» в кожній конкретній операції).

Іншого індикатора, ніж місце постачання послуг для цілей ПДВ за Податковим кодексом України, у такому разі ми не бачимо. Іншими словами, якщо місце постачання послуг нерезидентом для цілей ПДВ – Україна, то в такому разі має визнаватися факт «імпорту» послуг і, відповідно, розрахунки за даними операціями мають проводитися. З практичної точки зору не зайвим у документах (договір, акт прийому-передачі) вказати, що місцем надання послуг є Україна. Це може полегшити переговори з банками щодо проведення платежів.

Що стосується конкретних змін, то вони є такими:

Операції з оплати послуг, на які не розповсюджується обмеження, включають:

 • оплату туристичних, транспортних та комунікаційних послуг;
 • оплату експлуатаційних витрат для транспортних засобів, що виконують рейси за межі України;
 • оплату послуг, пов’язаних із забезпеченням функціонування авіаційної транспортної інфраструктури;
 • оплату послуг з агентування і фрахтування морського торговельного флоту;
 • оплату банками власних зобов’язань, пов’язаних зі сплатою коштів банкам-кореспондентам, міжнародним системам зв’язку;
 • оплату власних зобов’язань банків – членів міжнародних платіжних систем, пов’язаних з організацією та забезпеченням розрахунків з використанням цих платіжних систем;
 • переказування благодійними організаціями благодійної допомоги та переказ коштів Міністерством охорони здоров’я України за межі України для оплати лікування фізичних осіб на підставі документів, що підтверджують необхідність такого лікування в іноземному медичному закладі. (При цьому визначили, що таке перерахування не потребує ні наявності акта цінової експертизи ДП «Держзовнішінформ», ні індивідуальної ліцензії НБУ).

Також змінами НБУ зобов’язав банки обмежити видачу банківських металів в межах до 15000 гривень (на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ), а також «розповсюдив» ліміт на придбання готівки (3 тис. гривень) також і на банківські метали.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2014

Перегляди 2153

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Істотні ризики для господарської діяльності у зв’язку з ухваленням закону про корпоративні договори та закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю 28 лютого, 2018    2299

Зайва квапливість, точно так само як і повільність, веде до сумного кінця (Шекспір В.) 28 лютого, 2018    307

Як розводити друзів і впливати на людей – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    1275

Як розводити друзів (тобто кредиторів) і впливати на людей (тобто товариство, що тобі не належить) – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    1627

Tах-час: висновки та виклики для юристів 13 лютого, 2018    508

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: перші враження 07 лютого, 2018    555

Сертифікація продукції скасована: які наслідки? 07 лютого, 2018    384

Мораторій на проведення перевірок. Чи розповсюджується мораторій на проведення перевірок органами Державної фіскальної служби? 29 січня, 2018    385

До якого суду тепер йти… 12 січня, 2018    413

Досі під тиском: яка справжня мета контролюючих органів? 28 грудня, 2017    298

Коли запрацюють «знижки» на подання документів до суду в електронній формі 22 грудня, 2017    299

Щодо Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» 18 грудня, 2017    284

КОМЕНТАРІ

 1. постанова 540
  Жанна Головацкая 08 жовтня, 2014

  На практиці банк підтвердив, що платіж за послуги нерезиденту буде прийнято до виконання у разі зазначення у акті прийомки-передачу (інших) послуг формулювання відносно “місця здійснення послуг”. Зазначення місця поставки в термінах ПК не має логічного впливу на прийняття банком документів на оплату, але чого не зробиш заради усунення штучної перешкоди, тим більше вказання бажаного формулювання, не має жодних наслідків, так само як і причин. Тому, користуємось тим, що пропонується і працюємо далі.

Прокоментувати