+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Новий обов’язковий реквізит податкової накладної відповідно до останніх змін Податкового кодексу (Legal Alert 2011-3)

12 серпня, 2011 Інформаційні листи

6 серпня 2011 року набрав чинності Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України” (надалі – “Закон”). Серед змін, яких зазнав Кодекс згідно з цим Законом, варто відзначити зміни у переліку обов’язкових реквізитів податкових накладних.

Таким новим реквізитом є код товару згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України. Так відповідно до абз.(і) п.201.1. ст. 201 ЗаконуПлатник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити…і) код товару УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України)”. Таким чином, код є обов’язковим реквізитом податкової накладної, що стосується товарів, ввезених на митну територію України, а також підакцизних товарів.

В Кодексі чітко не зазначено, чи дана вимога застосовується лише при першій поставці товарів в Україну або також і для подальших перепродажів. Однак аналіз положень ПКУ дозволяє зробити висновок, що коди УКТ ЗЕД мають бути вказані по всьому ланцюгу перепродажів.

Разом з цим, варто зазначити, що відповідно до вищевказаних змін мають бути внесені зміни у відповідні підзаконні акти. Зокрема, мова йде про зміни до наказу ДПАУ від 21.12.2010 р. №969 Про затвердження форм Податкової накладної та Порядку її заповнення. Такі зміни мають конкретизувати порядок дій платника ПДВ при заповненні податкової накладної. Такі зміни ще не були внесені.

Незважаючи на це, формально, код товару УКТ ЗЕД вже є обов’язковим реквізитом податкових накладних, якими оформлюється поставка товарів, ввезених на митну територію України, а також підакцизних товарів. Тому наразі існують ризики у випадку, якщо цього обов’язкового реквізиту в накладній не буде. Серед таких ризиків, зокрема, варто зазначити таке.

По-перше, існує можливість, того, що податкові органи можуть не визнати податкову накладну на ввезений або підакцизний товар, якщо в такій накладній не вказаний код УКТ ЗЕД, і, ґрунтуючись на цьому, відмовити у праві на податковий кредит.

Іншим ризиком може бути і те, що покупці, отримавши таку податкову накладну, можуть вважати, що постачальник порушив порядок заповнення, і можуть подати в податкову службу скаргу на постачальника. А така скарга є підставою для позапланової перевірки постачальника.

Щоб уникнути цих ризиків, до врегулювання цього питання, ми радимо вказувати код УКТ ЗЕД в графі 3 “Номенклатура поставки товарів/ послуг продавця” податкової накладної. Вважаємо, що код УКТ ЗЕД буде доречним у графі 3, оскільки код УКТ ЗЕД може розглядатися як частина опису товарів. В такому випадку в податковій накладній буде вказано код УКТ ЗЕД, а у податкових органів не буде формальних підстав для претензій по даному документу.

Сподіваємося, що вищенаведена інформація буде корисною для Вас.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

Оглядовий лист доступний українською мовою.

Завантажити pdf-файл оглядового листа (232,0 Kb)

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2011

Перегляди 10762

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Блокування податкових накладних – філософія питання 13 лютого, 2018    387

Запровадження попереднього контролю реєстрації податкових накладних та автоматичне бюджетне відшкодування 05 лютого, 2018    206

Огляд практики ВСУ з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2018 рік 01 лютого, 2018    315

Огляд судової практики судів касаційної інстанції з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2017 рік 31 січня, 2018    918

Витрати на правову допомогу адвоката: як визначати? 31 січня, 2018    352

Зміни в тактиці та стратегії у спорах з державними органами з огляду на зміну підходів у відшкодуванні витрат на правову допомогу 18 січня, 2018    277

Виплата дивідендів платниками єдиного податку 4 групи: зміни з 01 січня 2018 року 12 січня, 2018    291

ВАСУ нагадує судам про необхідність мотивування своїх рішень 16 листопада, 2017    578

Рішення у групі справ «Бендерський та інші проти України» 15 листопада, 2017    261

Україна та Великобританія підписали протокол зі суттєвими змінами до Конвенції про усунення подвійного оподаткування 1993 року 07 листопада, 2017    263

Протокол до Конвенції про усунення подвійного оподаткування 1993 року між Україною та Великобританією 07 листопада, 2017    412

Податкова політика ЄС. Рада ЄС удосконалює процедуру вирішення спорів щодо подвійного оподаткування 13 жовтня, 2017    453

Прокоментувати