+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

З 14 січня 2014 року почала діяти нова форма товарно-транспортної накладної

12 лютого, 2014 Інформаційні листи

Нова форма була запроваджена Наказом Міністерства транспорту України № 983 від 5 грудня 2013 року про затвердження змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року № 363 (далі – «Правила перевезення»).

На відміну від попередньої форми товарно-транспортної накладної,  чинна форма затверджена нормативно-правовим актом, який пройшов реєстрацію у Міністерстві юстиції України.  Це, в свою чергу, дає підстави говорити про те, що нова форма є загальнообов’язковою для всіх суб’єктів господарювання.

За таких умов та з урахуванням практики, що наразі склалась по відношенню до так званих «(не)реальних» операцій, слід очікувати, що будь-яке відхилення від встановленої нової форми товарно-транспортної накладної може розглядатись контролюючими органами як підстава для невизнання витрат на транспортування та/ або висновків про «нереальність» операцій з поставки товарів.

Нова форма товарно-транспортної накладної передбачає низку реквізитів, серед яких, ціна товару, що перевозиться (загальна та за одиницю), ціна без ПДВ та з урахуванням ПДВ.

Заповнення згаданих реквізитів, скоріш за все, не викликає проблем у тих суб’єктів господарювання, які здійснюють поставку товарів безпосередньо на склад покупця.

Водночас для інших суб’єктів господарювання заповнення всіх реквізитів нової форми товарно-транспортної накладної, зокрема, надання інформації про ціну товарів, які перевозяться, за тих чи інших причин є неможливим або викликає певні технічні складнощі.

Частково такі складнощі можна вирішити за допомогою п. 11.7 Правил перевезення. Так, зазначений пункт надає можливість навести відомості про вантаж, в тому числі його ціну, в окремому документі, який додається до товарно-транспортної накладної. Зокрема, це передбачено для випадків, коли в товарно-транспортній накладній немає можливості перерахувати всі найменування вантажу, підготовленого для перевезення (наприклад, перевозиться більше ніж 10 найменувань товарів).

Водночас скористатись зазначеним пунктом можливо не вусіх випадках, він не вирішує всіх проблем, пов’язаних із заповненням товарно-транспортної накладної нової форми.

Тому проблеми із її заповненням наразі може бути вирішена лише кардинально: шляхом внесення відповідних змін до форми товарно-транспортної накладної або встановлення такої процедури її заповнення, яка враховує інтереси всіх суб’єктів господарювання. Такий підхід потребує об’єднання підприємств з метою лобіювання внесення відповідних змін до Правил перевезення.

Довідково:

Нагадаємо, що попередня редакція Правил перевезення, яка діяла до 14 січня 2014 року, не передбачала, за якою саме формою має складатись товарно-транспортна накладна.

При цьому форма товарно-транспортної накладної була встановлена Наказом Міністерства транспорту України, Міністерства статистики України від 29 грудня 1995 року № 488/346 «Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля». Цей нормативно-правовий акт не був зареєстрований у Міністерстві юстиції України, з огляду на що не мав обов’язкової сили для суб’єктів господарювання. Враховуючи це, на практиці суб’єкти господарювання використовували товарно-транспортні накладні, складені за довільною формою або заповнені з урахуванням специфіки своєї діяльності.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2014

Перегляди 4996

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Як розводити друзів і впливати на людей – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    880

Як розводити друзів (тобто кредиторів) і впливати на людей (тобто товариство, що тобі не належить) – за мотивами Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» 14 лютого, 2018    1228

Tах-час: висновки та виклики для юристів 13 лютого, 2018    458

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: перші враження 07 лютого, 2018    353

Сертифікація продукції скасована: які наслідки? 07 лютого, 2018    264

Мораторій на проведення перевірок. Чи розповсюджується мораторій на проведення перевірок органами Державної фіскальної служби? 29 січня, 2018    313

До якого суду тепер йти… 12 січня, 2018    362

Досі під тиском: яка справжня мета контролюючих органів? 28 грудня, 2017    270

Коли запрацюють «знижки» на подання документів до суду в електронній формі 22 грудня, 2017    278

Щодо Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» 18 грудня, 2017    240

З 15 грудня 2017 року починає діяти оновлений КАСУ. Ключові зміни, на які слід звернути увагу вже зараз 13 грудня, 2017    795

Комплекс вини 28 листопада, 2017    454

Прокоментувати