+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Проєкт закону № 2179 щодо фінансового моніторингу прийнято в цілому

13 грудня, 2019 Інформаційні листи

06 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому проєкт Закону № 2179 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Проєкт 2179).

Далі прийнятий закон має бути підписаний президентом та офіційно опублікований. В останній публічно доступній редакції Проєкту 2179 вказано, що більшість його положень мають набути чинності через чотири місяці з дня опублікування.

Нещодавно ми вже писали про цей проєкт та застерігали проти його прийняття, оскільки з такими сумами штрафів та розмитістю формулювань він породжує безпрецедентні ризики для всіх суб’єктів первинного фінансового моніторингу, а особливо для невеликих компаній та спеціалістів, що надають професійні послуги (рієлтори, юристи, адвокати, аудитори, бухгалтери, податкові консультанти).

Він може спричинити далекосяжні негативні наслідки для незалежності адвокатури в цілому, зважаючи на розмір штрафів, а також на рівень дискреції чиновників Мінюсту у визначенні самого факту порушення та розміру штрафу.

До другого читання Проєкт 2179 зазнав деяких змін, у тому числі були дещо зменшені розміри штрафів, проте вони все ще залишаються надмірними, а їх застосування – непрозорим. Із остаточним текстом закону можна буде ознайомитися після його офіційного опублікування.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2019

Перегляди 1030

Прокоментувати