+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Зміни щодо порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю

25 жовтня, 2019 Інформаційні листи

У Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 509, були внесені зміни.

Серед основних змін:

1. З’явилися нові підстави накладення штрафу, зокрема за результатами перевірки:

  • призначеної у зв’язку з невиконанням вимог припису;
  • у ході якої виявлено використання праці неоформлених працівників та
  • у разі неможливості проведення інспекційного відвідування/невиїзного інспектування.

2. Відтепер будь-який акт перевірки Державної податкової служби, її територіального органу (а не тільки акт документальної виїзної перевірки, як було раніше), у ході якого виявлені порушення законодавства про працю, є підставою накладення штрафу.

3. Чітко розмежовано, хто та за наявності яких підстав має право накладати штрафи.

Так, голова Держпраці, його заступники, керівники територіальних органів Держпраці та їх заступники можуть накладати штрафи з усіх підстав. При цьому право накладати штрафи втратили начальники управлінь і відділів Держпраці та їх заступники.

Керівники виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та їх заступники можуть накладати штрафи лише у трьох випадках: за результатами перевірок у зв’язку з невиконанням вимог припису, якщо виявлено факти використання праці неоформлених працівників та у разі неможливості проведення інспекційного відвідування/невиїзного інспектування.

4. Змінено порядок розгляду справи про накладення штрафу:

  • справа про накладення штрафу розглядається у 45-денний строк із дня отримання документів, що є підставою накладення штрафу;
  • не пізніше ніж через 5 днів після їх отримання уповноважена особа повинна повідомити суб’єкта господарювання про дату отримання документів (очевидно, для перевірки дотримання строку розгляду справи);
  • суб’єкт господарювання втратив право брати участь у розгляді справи про накладення штрафу та, відповідно, доводити відсутність підстав для накладення штрафу. Розгляд справи та вирішення питання накладення штрафу буде здійснюватися одноособово уповноваженою особою за результатами дослідження матеріалів справи.

Для інформації: 21.08.2019 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі – Постанова № 823), якою, окрім того, що затвердив новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, також вніс зміни в Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 509.

Постанова № 823 була опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» 30.08.2019 р. Відповідно, з цієї ж дати набрали чинності і нові зміни, що стосуються порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2019

Перегляди 870

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Зміни щодо штрафів за порушення законодавства про працю. Чого очікувати? 18 грудня, 2019    1315

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників – обов’язковий або рекомендаційний? 09 жовтня, 2019    490

Що змінилося з прийняттям нового Порядку здійснення контролю за додержанням законодавства про працю? 03 жовтня, 2019    952

Інспекційні відвідування виключно на підставі Конвенцій МОП № 81 чи № 129. Чи правомірні? 02 жовтня, 2019    393

Запитайте юриста: на яку матеріальну допомогу від роботодавця ви маєте право? 16 вересня, 2019    4204

Польові будні Держпраці. Верховний Суд визнав правомірним накладення на ФОП більше 1,3 млн штрафу за неоформлення трудових відносин 07 серпня, 2019    1070

Проєкт нового Порядку контролю за додержанням законодавства про працю – вчитися на помилках? Держпраці: ні, не чули. 07 серпня, 2019    856

Запитайте юриста: які права та гарантії мають матері-одиначки на роботі? 09 липня, 2019    887

Перевірки Держпраці на підставі анонімних чи безпідставних заяв: чи виправдано контролюючі органи задіюють апарат держави? 27 травня, 2019    1184

Суд визнав нечинною Постанову № 295 про інспекційні відвідування Держпраці 23 травня, 2019    3880

Польові будні Держпраці.
Судова практика щодо письмових пояснень працівників як доказів неоформлення трудових відносин
13 травня, 2019    690

Приховані трудові відносини 15 листопада, 2016    5555

Прокоментувати