+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Зміни в тактиці та стратегії у спорах з державними органами з огляду на зміну підходів у відшкодуванні витрат на правову допомогу

18 січня, 2018 Інформаційні листи

Змінами, внесеними Законом України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», починаючи з 15 грудня 2017 року:

  • надається можливість відшкодування витрат на професійну правничу допомогу при задоволенні адміністративного позову платника податків. При спорі з податковим органом компенсація стягується за рахунок бюджетних асигнувань податкового органу, що виступав відповідачем у справі (встановлено частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України);
  • при цьому обмеження максимального розміру компенсації таких витрат на мізерному рівні, яке було встановлено Законом України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах», скасовано.

Тож можна констатувати, що право на реальне відшкодування витрат на правову допомогу, за яке активно боролися впродовж останніх декількох років, у тому числі й шляхом підготовки аналітичних листів з цієї проблематики, розробки відповідних законодавчих ініціатив, а також безпосереднього використання пропонованого підходу на практиці у справах наших клієнтів, нарешті нормативно забезпечено.

Докладніше про передісторію і проблематику цього питання, а також про окремі моменти нашої попередньої роботи з цього питання (яка зробила свій внесок до розглядуваних змін) можна прочитати у наших попередніх матеріалах за останні кілька років, зокрема:

Зміни на законодавчому рівні підходів до забезпечення компенсації витрат на правову допомогу реально змінюють ландшафт спорів із податковими органами. Очікувано це може призвести до суттєвої зміни балансу і підходів на практиці.

Так, платники податків, які раніше відмовлялися від судового спору із податковим органом з огляду на високу вартість послуг зовнішніх юристів по веденню такого спору, наразі можуть переглянути свій підхід, адже, хто виграє – той отримує все! (йому компенсується за рахунок іншої сторони).

Даний фактор також, скоріше, буде враховуватись і при виборі постачальника юридичних послуг, адже належне юридичне супроводження підвищує шанси на виграш, і в такому випадку призводить в підсумку до менших витрат.

Це також має стати фактором, який буде стримувати податкове беззаконня і свавілля, адже коли платник податків доведе незаконність позиції податкового органу у суді, витрати платника податків будуть відшкодовуватись за рахунок коштів саме того податкового органу, який був стороною спору (тобто прийняв незаконне рішення, вчиняв незаконні дії або допускав бездіяльність).

Всі ці моменти вже можна використовувати в практичній роботі.

Практичні питання визначення розміру витрат на правову допомогу адвоката та їх підтвердження з урахуванням внесених з 15 грудня 2017 року змін будуть висвітлені в окремому аналітичному листі, який готується та буде опублікований на нашому сайті вже найближчим часом.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2018

Перегляди 5721

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2021 рік 26 лютого, 2021    9

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2020 рік 26 лютого, 2021    2546

Відшкодування витрат на правничу допомогу, що підлягають сплаті після завершення судового розгляду 22 лютого, 2021    196

Що змінилося з 01 січня 2021 року у сфері оподаткування? 02 лютого, 2021    455

Магія цифр, або
Строки звернення до суду в податкових спорах: 1095 проти 30
23 грудня, 2020    1256

Увага! Зміни щодо строків оскарження до суду податкових нарахувань після використання процедури адміністративного оскарження. Інші строки – в інших випадках 22 грудня, 2020    404

«Гра в одні ворота» – законодавець заблокував стягнення з держави боргів за рішеннями судів 22 травня, 2020    5665

Тонка межа: справляння податків VS експропріація інвестицій 14 травня, 2020    605

Віднесли до «ризикових»? Чи вдасться захиститись? 24 квітня, 2020    3552

Роль ЄСПЛ у спорах з питань податків в Україні 06 листопада, 2019    1934

Податковий спір: чим ще керуватися, крім Податкового кодексу? 28 серпня, 2019    1566

Огляд практики Верховного Суду з актуальних (проблемних) питань, пов’язаних з оподаткуванням за 2019 рік 02 серпня, 2019    1289

Прокоментувати