+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Авансові внески з податку на прибуток: ДПСУ підтвердила можливість їх сплати за рахунок наявної переплати

17 квітня, 2013 Інформаційні листи

У зв’язку з наближення граничних термінів сплати авансових внесків з податку на прибуток, вважаємо за необхідне звернути Вашу увагу на можливість її проведення за рахунок наявних переплат за умови подання відповідної заяви.

Як зазначалося раніше, пунктом 87.1 статті 87 Податкового кодексу України прямо встановлено, що сума грошового зобов’язання з відповідного платежу може бути сплачена за рахунок надміру сплачених сум з такого платежу. При цьому у зазначеній статті чітко визначається, що така сплата здійснюється без подання платником податків відповідної заяви, тобто автоматично.

Саме такий порядок зарахування переплат був підтверджений і адміністративними судами України, зокрема Київським окружним адміністративним судом у постанові від 02 квітня 2013 р. №810/424/13-а, Харківським окружним адміністративним судом у постанові від 05 березня 2013 р. № 820/1266/13а та Донецьким апеляційним адміністративним судом в ухвалі від 27 березня 2013 р. у справі № 812/973/13-а.

Наразі ДПС України у листі від 01.04.2013 р. № 4420/6/15-14-15-13 підтвердила можливість зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань платника з податку на прибуток у сплату щомісячних авансових внесків, але на підставі поданої платником відповідної заяви про таке зарахування. Тобто, податкова принципово погодилась з проведенням зарахування, але вимагає від платників податків подання відповідної заяви.

Звертаємо увагу, що така процедура сплати податкових зобов’язань не вимагає ні отримання згоди податкових органів, ні попереднього узгодження з ними. Платник податку самостійно та на власний розсуд має право прийняти рішення про використання надміру сплачених ним сум податку на прибуток у рахунок авансових внесків. Головне – це подати відповідну заяву в межах граничних строків сплати авансових внесків.

Тому у разі наявності переплати з податку на прибуток, платнику податків необхідно подати заяву про її зарахування в рахунок сплати авансових внесків. При цьому у відповідній заяві доцільно звертати увагу місцевих податкових органів як на позицію ДПС України, викладену у листі від 01.04.2013 р. № 4420/6/15-14-15-13, так і на позицію адміністративних судів України з цього питання.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2013

Перегляди 5427

Прокоментувати