+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Коли податківці можуть запитати обґрунтування цін в операціях, що потрапляють під норму про 30 % коригування (пп. 140.5.4 ст. 140 Податкового кодексу)?

автор: Іван Шинкаренко

11 жовтня, 2019 Ексклюзив

Наприкінці року платники податків, що здійснювали операції з контрагентами, які підпадають під один із переліків Кабміну1, постають перед питанням: подарувати державі додаткові податки у зв’язку з коригуванням на 30 % витрат чи все ж обґрунтувати такі витрати?

Як не дивно, відповідей на це питання не дві, а три:


  1. Подарувати 30 % витрат державі (головне – не забувати, що не кожен бізнес витримає такі «подарунки»).

  2. Не дарувати, а підготувати обґрунтування за процедурою, встановленою ст. 39 Податкового кодексу, а простіше кажучи, підготувати документацію з трансфертного ціноутворення (далі – ТЦУ).

  3. Не дарувати і нічого не обґрунтовувати – а може й не запитають?


Останній підхід точно не рекомендуємо. Зараз отримуємо повідомлення, що податківці інтенсифікували контроль за такими операціями, активно запитують обґрунтування ціни.








У цьому контексті часто чуємо, що підготовка документації з ТЦУ із залученням професіоналів коштує дорого. При цьому у випадку неконтрольованих операцій сума витрат може бути не такою значною, щоб виправдати замовлення послуги «під ключ».


Ми розуміємо цю проблему і можемо запропонувати більш універсальне рішення. Ґрунтуючись на досвіді підготовки документацій з ТЦУ, автоматизації процесів створення документації та економічного аналізу, ми розробили рішення ТЦУLite, яке дозволяє спростити процес підготовки документації й оптимізувати вартість.


Якщо Вас зацікавило рішення, більше інформації див. за посиланням  або зв’яжіться з нами. Ми направимо Вам розгорнуту презентацію з описом того, як працює рішення, та пропозицією щодо вартості.



Часто обґрунтуванням починають цікавитися одразу після подання річної декларації з податку на прибуток. Особливо у випадках, коли підприємство протягом року показувало 30 % коригування фінансового результату (послуговуючись вже неактуальною позицією податківців), а в річній – вже ні.

То коли ж податківці мають право запитувати таке обґрунтування ціни?

У цьому контексті насамперед звертаємо увагу, ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 397

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Авторизовані економічні оператори (АЕО): хто може отримати цей статус? 14 січня, 2020    242

В Україні з 01 січня 2020 р. змінено Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток та/або не є податковими резидентами держав своєї реєстрації 14 січня, 2020    262

Виплата процентів на Кіпр: підводні камені застосування Конвенції 03 грудня, 2019    656

High-End ТЦУ
Серія матеріалів: трансфертне ціноутворення та збитки – ще не вирок. У яких випадках можна обґрунтувати і як це зробити?
Частина 1, 2
28 листопада, 2019    562

Революція в міжнародному оподаткуванні наближається. Тепер офіційно.
ОЕСР публікує пропозиції щодо уніфікованого підходу до оподаткування «цифрової економіки»
15 жовтня, 2019    733

Оподаткування «цифрової економіки» – податкова реформа, над якою варто подумати, або про що мовчить «законодавчий принтер» 02 жовтня, 2019    675

Отримали запит про надання документації з ТЦУ: як діяти? 30 липня, 2019    887

Трансфертне ціноутворення для агробізнесу: що потрібно знати 09 липня, 2019    818

Нові зміни в українських правилах трансфертного ціноутворення у 2019 році 24 червня, 2019    886

Постійні представництва та трансфертне ціноутворення: що потрібно знати? 29 травня, 2019    1492

Чому з 01 жовтня для представництв нерезидентів зміниться все? 20 травня, 2019    1362

10 ознак того, що у Вас проблеми з трансфертним ціноутворенням 08 травня, 2019    1103

Прокоментувати