Коли податківці можуть запитати обґрунтування цін в операціях, що потрапляють під норму про 30 % коригування (пп. 140.5.4 ст. 140 Податкового кодексу)?
Наприкінці року платники податків, що здійснювали операції з контрагентами, які підпадають під один із переліків Кабміну1, постають перед питанням: подарувати державі додаткові податки у зв’язку з коригуванням на 30 % витрат чи все ж обґрунтувати такі витрати?
Як не дивно, відповідей на це питання не дві, а три:
- Подарувати 30 % витрат державі (головне – не забувати, що не кожен бізнес витримає такі «подарунки»).
- Не дарувати, а підготувати обґрунтування за процедурою, встановленою ст. 39 Податкового кодексу, а простіше кажучи, підготувати документацію з трансфертного ціноутворення (далі – ТЦУ).
- Не дарувати і нічого не обґрунтовувати – а може й не запитають?
Останній підхід точно не рекомендуємо. Зараз отримуємо повідомлення, що податківці інтенсифікували контроль за такими операціями, активно запитують обґрунтування ціни.
![]() | У цьому контексті часто чуємо, що підготовка документації з ТЦУ із залученням професіоналів коштує дорого. При цьому у випадку неконтрольованих операцій сума витрат може бути не такою значною, щоб виправдати замовлення послуги «під ключ». Ми розуміємо цю проблему і можемо запропонувати більш універсальне рішення. Ґрунтуючись на досвіді підготовки документацій з ТЦУ, автоматизації процесів створення документації та економічного аналізу, ми розробили рішення ТЦУLite, яке дозволяє спростити процес підготовки документації й оптимізувати вартість. Якщо Вас зацікавило рішення, більше інформації див. за посиланням або зв’яжіться з нами. Ми направимо Вам розгорнуту презентацію з описом того, як працює рішення, та пропозицією щодо вартості. |
Часто обґрунтуванням починають цікавитися одразу після подання річної декларації з податку на прибуток. Особливо у випадках, коли підприємство протягом року показувало 30 % коригування фінансового результату (послуговуючись вже неактуальною позицією податківців), а в річній – вже ні.
То коли ж податківці мають право запитувати таке обґрунтування ціни?
У цьому контексті насамперед звертаємо увагу, ...
Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Дякуємо, що не 31-го! Кабмін затвердив перелік сировинних товарів, на які поширюватимуться нові спецправила ТЦУ
450
Закон № 466-ІХ встановив, що прибуток фізичних осіб від деяких операцій з інвестиційними активами розраховується за звичайними цінами. Що це означає?
592
Нові правила пропорційного коригування з ТЦУ запроваджені в податкове законодавство України з травня 2020 року
486
Удосконалення контролю ТЦУ для постійних представництв в Україні: нові правила визначення оподатковуваного прибутку вже з травня 2020 року
2223
ТЦУ і Закон 466-IX: огляд найважливіших змін
1176
Верховна Рада України запровадила трирівневу структуру документації ТЦУ та інші важливі зміни до Податкового кодексу
1120
Виплата процентів на Кіпр: підводні камені застосування Конвенції
3345
High-End ТЦУ
Серія матеріалів: трансфертне ціноутворення та збитки – ще не вирок. У яких випадках можна обґрунтувати і як це зробити?
Частина 1, 2
901
Революція в міжнародному оподаткуванні наближається. Тепер офіційно.
ОЕСР публікує пропозиції щодо уніфікованого підходу до оподаткування «цифрової економіки»
1454
Оподаткування «цифрової економіки» – податкова реформа, над якою варто подумати, або про що мовчить «законодавчий принтер»
970
Отримали запит про надання документації з ТЦУ: як діяти?
4169
