+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Механізм конституційної скарги до КСУ в аспекті податкових питань

23 серпня, 2017 Ексклюзив

03 серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Конституційний Суд України» від 13 липня 2017 року № 2136-VIII (далі – Закон), яким конституційне провадження та діяльність Конституційного Суду України (далі – КСУ) приведені у відповідність до нещодавніх змін до Конституції України (Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 02 червня 2016 року № 1401-VIII).

Однією з основних новел такого Закону є фактичне впровадження інституту конституційної скарги в українську практику, який надає фізичний чи юридичній особі доступ до КСУ.

До цього, нагадаємо, таку можливість мали лише закритий перелік суб’єктів – органів державної влади. І як наслідок такого закритого доступу, зокрема податкові аспекти дуже рідко доходили до перевірки з боку КСУ.

Яскравим показником роботи КСУ в податкових питаннях є те, що ми знайшли лише два рішення КСУ, пов’язаних із розглядом застосування норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (Рішення КСУ від 14 грудня 2011 року № 18-рп/2011 та Рішення КСУ від 12 червня 2012 року № 13-рп/2012). При цьому одне з вказаних рішень (від 14 грудня 2014 року) стосується подання Верховного Суду України щодо офіційного тлумачення норм ПКУ в частині оподаткування щомісячного грошового утримання самих же суддів (тобто питання не стосувалось широкого кола платників).

Разом з тим, положення ПКУ викликають чимало запитань з точки зору їх відповідності Конституції України, як-от:


У зв’язку з цим, нижче ми робимо огляд Закону з погляду практичного використання інституту конституційної скарги в податкових питаннях (розглядаємо практичні рекомендації). В рамках цього ми також розглядаємо доречний досвід ЄСПЛ та, як певний приклад, практику Конституційного Суду РФ, як практика, який розглядав численні питання оподаткування за скаргами російських платників податків.

При цьому ми не перераховуємо всі приписи Закону, пов’язані з конституційною скаргою, а описуємо лише ті питання, які можуть викликати сумнів та (або) варті особливої уваги платників податків.

  ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 554

Прокоментувати