Закон № 466-ІХ встановив, що прибуток фізичних осіб від деяких операцій з інвестиційними активами розраховується за звичайними цінами. Що це означає?
1.
Закон № 466-ІX доповнив новими правилами п. 170.2.2 ст. 170 Розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що визначає порядок оподаткування прибутку фізичних осіб від операцій з інвестиційними активами.
Нагадаємо, що для цілей розрахунку податку на доходи фізичних осіб (надалі – ПДФО) у випадку здійснення операцій з інвестиційними активами повинен розраховуватися прибуток (збиток). Цей прибуток (збиток) визначається як різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю.
П. 170.2.7 ПКУ містить спеціальне визначення інвестиційного активу – пакет цінних паперів, деривативів чи корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах, випущені одним емітентом.
Нові правила поширюються на операції, що здійснюються платником податків з нерезидентами-пов’язаними особами або ж нерезидентами, що зареєстровані в державах (територіях), що включені Кабміном1 у перелік низькоподаткових на виконання п.п. 39.2.1.2 ПКУ.
У таких випадках доходи і витрати визнаються:
«у розмірі не нижче звичайної ціни у разі продажу платником податку інвестиційного активу;
у розмірі не вище звичайної ціни у разі придбання платником податку інвестиційного активу».
Тобто відтепер фізичні особи, що здійснюють операції з інвестиційними активами, мають враховувати і потенційні податкові наслідки застосування звичайних цін. При цьому під дію вказаних норм може потрапити велика кількість операцій, адже перелік низькоподаткових держав (територій) достатньо широкий і включає, серед іншого, такі популярні юрисдикції, як Кіпр та Об’єднані Арабські Емірати.
Нижче ми розглянемо, що ці нові правила можуть означати на практиці.
...Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Звітуємо з ТЦУ за 2020 р.: що Вам ще потрібно знати
206
Мільярдний програш Coca-Cola у ТЦУ-спорі з Податковою службою США стосовно роялті, або чому платникам не варто бути надміру оптимістичними в домовленостях з державою
453
Дякуємо, що не 31-го! Кабмін затвердив перелік сировинних товарів, на які поширюватимуться нові спецправила ТЦУ
606
Нові правила пропорційного коригування з ТЦУ запроваджені в податкове законодавство України з травня 2020 року
524
Удосконалення контролю ТЦУ для постійних представництв в Україні: нові правила визначення оподатковуваного прибутку вже з травня 2020 року
2644
ТЦУ і Закон 466-IX: огляд найважливіших змін
1214
Верховна Рада України запровадила трирівневу структуру документації ТЦУ та інші важливі зміни до Податкового кодексу
1227
Виплата процентів на Кіпр: підводні камені застосування Конвенції
3570
High-End ТЦУ
Серія матеріалів: трансфертне ціноутворення та збитки – ще не вирок. У яких випадках можна обґрунтувати і як це зробити?
Частина 1, 2
916
Революція в міжнародному оподаткуванні наближається. Тепер офіційно.
ОЕСР публікує пропозиції щодо уніфікованого підходу до оподаткування «цифрової економіки»
1537
Коли податківці можуть запитати обґрунтування цін в операціях, що потрапляють під норму про 30 % коригування (пп. 140.5.4 ст. 140 Податкового кодексу)?
869
