+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Навчаєте працівників? Податкові аспекти

23 грудня, 2013 Ексклюзив

На практиці досить часто виникають питання, пов’язані з податковим обліком вартості навчання працівників: Чи включається вартість навчання до складу витрат платника податків? Чи прирівнюється вартість навчання до додаткового блага працівника? Чи потрібно нараховувати на такі виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування?


 Податок на прибуток


Можливість включення вартості навчання до складу витрат підприємства передбачена п/п. 140.1.3 Податкового кодексу України (далі – "ПКУ"), згідно з яким до складу витрат платника податку відносяться витрати на навчання:


c928



  1. працівників робітничих професійi;

  2. якщо законодавством передбачено обов’язковість його проведення роботодавцем;

  3. якщо наявність сертифіката про освіту є обов'язковою для виконання певних умов ведення господарської діяльності платника податку;

  4. організації навчально-виробничої практики.


Щодо ситуацій, коли оплачується навчання працівників робітничих професій та випадків, коли таке навчання є обов’язковим, все більш-менш зрозуміло. В основному питання виникають щодо пункту 3 "якщо наявність сертифіката про освіту є обов’язковою для виконання певних умов ведення господарської діяльності платника податку".


Так, відповідно до зазначеного пункту (абз. 2 п/п. 140.1.3 ПКУ) віднесення вартості такого навчання до складу витрат можливе за наступних умов:

 

Повний текст статті доступний лише клієнтам WTS Consulting, LLC та передплатникам сайту.

Перегляди 2509

Прокоментувати