+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Оподаткування доходу нерезидента, отриманого від продажу корпоративних прав української компанії іншому нерезиденту

25 грудня, 2013 Ексклюзив

На практиці виникають ситуації, коли корпоративні права українських підприємств, власниками яких є нерезиденти, відчужуються іншим нерезидентам. При цьому розрахунки за такими операціями відбуваються за межами України. Водночас, як показує практика, в Україні існує певна невизначеність щодо оподаткування таких операцій.


Так, нещодавно у практиці нашої компанії трапився випадок, коли податковий орган намагався донарахувати податкові зобов'язання на прибуток, отриманий компанією-нерезидентом в результаті продажу корпоративних прав української юридичної особи іншій компанії-нерезиденту. При цьому таке донарахування, чомусь було здійснено щодо українського підприємства-емітента, чиї корпоративні права продавалися. 


c932


Відмітимо, що зазначений підхід є безпідставним і в остаточну версію акта перевірки, після подання заперечень до нього, не увійшов, адже оподаткування таких операцій наразі українським законодавством не передбачено.


То чому ж саме такі операції не повинні оподатковуватися відповідно до положень законодавства України?


Так, відповідно до абз. "е" п/п. 160.1 Податкового кодексу України (надалі - "ПК України"), до доходів з джерелом їх походження з України відносяться "прибуток від здійснення операцій із торгівлі цінними паперами, деривативами або іншими корпоративними правами, визначений відповідно до норм цього розділу".


Зазначимо, що формулювання "прибуток від здійснення операцій із торгівлі корпоративними правами" законодавцем обрано не зовсім коректно, оскільки ПК України встановлює порядок визначення фінансового результату від операцій з продажу корпоративних прав, а не торгівлі ними (абз. 2 – 4 п. 153.9 ст. 153 ПК України). Однак зазначена невідповідність не є критичною, оскільки "торгівля" є поняттям ширшим за "продаж" і перше включає у себе останнє. <...>

 

Повний текст статті доступний лише клієнтам WTS Consulting, LLC та передплатникам сайту.

Перегляди 6278

Прокоментувати