+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Кримінальна відповідальність за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Зміни в площині податкових злочинів як предикатних Ризики для бізнесу в зв’язку із останніми змінами законодавства

25 грудня, 2014 Ексклюзив

Ризики для бізнесу в зв’язку із останніми змінами законодавства

14 жовтня 2014 року було прийнято новий законодавчий акт, завданням якого є боротьба з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом. Йдеться про Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – «Закон»), яким, в тому числі, внесені зміни до Кримінального кодексу України (далі – «КК України») та Кримінального процесуального кодексу України (далі – «КПК України»).

Цей Закон має набрати чинності 6 лютого 2015 року.Коротко зауважимо, що новий Закон був прийнятий з метою забезпечення реалізації схвалених 16 лютого 2012 року рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансування тероризму (FATF).

Основними положеннями цього Закону є:


  • зміна підходу щодо визначення предикатних легалізації злочинів (включення податкових злочинів до предикатних);

  • зміна підслідності злочинів з легалізації (з лютого 2015 року вони будуть підслідні тим слідчим, які розслідують або розслідували предикатний легалізації злочин);

  • запроваджено фінансовий моніторинг щодо національних публічних діячів та посадових осіб міжнародних організацій;

  • встановлено поріг для міжнародних грошових переказів;

  • знято порогові суми для здійснення фінансового моніторингу ріелторами та нотаріусами;

  • виключено осіб, які здійснюють операції з готівковими коштами на суму понад 150 000 грн., з числа суб'єктів первинного фінансового моніторингу за рахунок введення обов'язкового моніторингу таких операцій банківськими установами тощо.

 

Повний текст статті доступний лише клієнтам WTS Consulting, LLC та передплатникам сайту.

Перегляди 2870

Прокоментувати