+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

ПЕРЕВІРКИ ДСНС ТА ДЕРЖЕКОІНСПЕКЦІЇ: ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ТА ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ

автори: Максим Олексіюк, Олександр Шворак

08 липня, 2021 Ексклюзив

ДСНС та Екологічна інспекція – одні з найбільш частих «перевіряючих гостей» на виробничих підприємствах. У цій статті ми розберемо, яким чином вони здійснюють державний нагляд та на що звертати увагу при проведенні перевірки.


Процедура проведення перевірок ДСНС та Держекоінспекції регулюється Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон). Раніше кожен з органів мав ще й наказ про порядок проведення перевірок, затверджений відповідним міністерством, але наразі всі такі накази скасовані. Отже, порядок проведення перевірок на даний час регулюється лише Законом.


Мораторій на проведення планових перевірок у період карантину


На даний час діє Закон № 533-IX, п. 3 Прикінцевих та перехідних положень якого встановлює:


«3. Тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), але не раніше 30 червня 2020 року, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):


за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;


у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;


у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення».


Таким чином, на сьогодні діє заборона на проведення перевірок як ДСНС, так і Держекоінспекції щодо всіх суб'єктів господарювання, які віднесені до низького та середнього ступеня ризику. Така заборона буде діяти принаймні до 31 серпня 2021 року, а якщо карантин буде продовжений, то і надалі.


На планові перевірки суб'єктів господарювання, які віднесені до високого ступеня ризику, мораторій не поширюється, і вони можуть проводитись на загальних підставах.


Крім того, мораторій також не поширюється на позапланові перевірки.


На що інспектори найбільше звертають увагу


...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 426

Прокоментувати