+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Подав декларацію – чекай на неприємності

11 червня, 2018 Ексклюзив

Відповідно до ст. 67 Конституції України усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Цей обов’язок не є абсолютним. Для його реалізації необхідна наявність порядку, який має бути встановлений законом. Адже відповідно до ст. 19 Конституції ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Принагідно зауважимо, що ст. 67 також прямо визначає, до якого органу мають подаватися такі декларації – до податкових інспекцій. Тому виникає питання, наскільки конституційною є вимога, встановлена іншими законами для деяких категорій громадян (державних службовців, депутатів, суддів тощо) щодо подачі декларацій про доходи та майновий стан до інших органів? Крім того, для повноти також зазначимо, що за плітками наявність цього конституційного положення стала однією із перепон моделі реформування Державної фіскальної служби України в одну юридичну особу із територіальними підрозділами – адже за такої моделі буде сама лише ДФСУ без податкових інспекцій, а значить не буде органу (органів), до яких за законом потрібно подавати декларації.

Однак повернемося, власне, до порядку подання декларацій. Для найбільш загального випадку відповідний порядок встановлений Податковим кодексом Україні (далі – ПКУ). За ПКУ платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня року, що слідує за звітним роком. Це правило є загальним, тобто стосується всіх платників податку – фізичних осіб – резидентів. Щодо нерезидентів, то такий обов’язок виникає у них в разі отримання доходів з джерелом їх походження з України. Крім того, ПКУ встановлений спеціальний порядок для деяких окремих випадків, як-от виїзд на постійне місце проживання за кордон.

В окремих випадках, прямо передбачених ПКУ, такий обов’язок вважається виконаним і податкова декларація не подається (в цій статті ми не розглядаємо дане питання). В усіх інших випадках ‒ фізичні особи, які протягом року отримували доходи, зобов’язані подавати річну податкову декларацію.

Податкові зобов’язання, самостійно визначені платником податку в річній декларації, підлягають сплаті до 1 серпня року, що слідує за звітним.

При першому погляді на цьому начебто і все – заповнив та подав річну декларацію, сплатив визначені в ній податкові зобов’язання, і обов’язок як платника податку вважається виконаним. Жодних додаткових вимог до заповнення та подання річної декларації безпосередньо розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» та ст. 179 ПКУ не встановлено.

Але чи насправді це так? Далі ми розглядаємо деякі «моменти», в т. ч. з якими окремі платники вже зіткнулися на практиці. ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 438

Прокоментувати