+ Слово має бути в результатах пошуку. - Видалення слова з результатів пошуку. * Слово починається/закінчується на текст перед/після символу. ""Пошук слів у складі фрази.

 

Обмін сільськогосподарських земель: скасування мораторію може спровокувати оскарження сумнівних угод у минулому

автори: Максим Олексіюк, Вікторія Мінець

06 березня, 2020 Ексклюзив

Уже найближчим часом очікується зняття обмежень на продаж сільськогосподарських земель в Україні. Разом з тим не всі власники дочекалися цього моменту; частина з них вже скористалася законними чи тіньовими можливостями для відчуження своїх розпайованих ділянок ще під час дії земельного мораторію. Стрибок цін на землю у зв'язку із відкриттям ринку може спровокувати колишніх власників землі переоцінити отриману вигоду та спробувати оскаржити укладені раніше угоди.

Одним із способів відчуження підмораторних земель були договори міни земельних ділянок, за допомогою яких деякі підприємства змогли набути значні площі сільськогосподарських угідь. Порушення умов мораторію загрожує недійсністю таких договорів міни, що може призвести до втрати прав на землю як безпосередніх учасників міни, так і тих власників, які набули такі земельні ділянки згодом або придбають їх у майбутньому.

Умови мораторію постійно змінювались, тому щоб визначити ступінь ризику у випадку оскарження відповідних договорів міни, потрібно врахувати, по-перше, які конкретно законодавчі обмеження діяли на момент укладення договору, а по-друге, які підходи застосовують суди для вирішення подібних справ. Ця стаття поєднує аналіз обох зазначених аспектів.

...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 162

Прокоментувати