Типове (модельне) пояснення щодо відмови від підписання акта (довідки) про результати податкової перевірки під формулюванням декларативного характеру.

24 квітня, 2012 Інструкції та шаблони

Особливої уваги заслуговує питання “правильного” підписання примірника акта (довідки) про результати податкової перевірки, оскільки це може суттєво вплинути на доказування правомірності позиції платника податків у разі судового оскарження податкового повідомлення-рішення.

З нашого досвіду нам відомо, що всі акти (довідки) про результати перевірок містять формулювання декларативного характеру, під яким «вимагається» проставлення підписів посадових осіб платника податків (керівника та головного бухгалтера). Мова йде про наступне:

“Підтверджуємо, що первинні, бухгалтерські та інші документи, використані при проведенні перевірки, достовірні, надані в повному обсязі, а додаткові (інші) документи, що свідчать про діяльність суб’єкта господарювання (спростовують викладені в акті перевірки факти) за період, що перевіряється, відсутні“.

Під таким формулюванням ставити підписи не треба в жодному випадку!

Законодавство України не встановлює обов’язку платника податку підписувати подібні фрази декларативного характеру. Відповідно до п/п. 16.8.1 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України у платника податку є лише обов’язок підписати акт (довідку) про проведення перевірки. Тому платник податків має право підписати акт (довідку) лише у тому місці, в якому йдеться про отримання ним одного примірника акта (довідки) з додатками.

Якщо податківці будуть наполягати на проставленні підписів під наведеним вище формулюванням та погрожувати складанням акта про відмову у підписанні акта (довідки) – нехай краще складають акт про відмову у підписанні, оскільки це не завдасть того негативного впливу на подальше оскарження рішень, винесених на підставі акта (довідки), яке може спричинити підписання зазначеного формулювання. В такому випадку, щоб максимально “убезпечити” себе від тиску з боку податківців, необхідно подати їм письмові пояснення щодо своєї відмови за зразком, який ми підготували для Вашої зручності.

MS-Word-kmp Завантажити MS Word-файл статті підписання акта (34 Kb)

MS-Word-kmp Завантажити MS Word-файл статті підписання  довідки(34 Kb)

Перегляди 6785

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Ухвали про призначення перевірки, винесені слідчими суддями протягом серпня-вересня 2016 року 21 жовтня, 2016    600

Зміни до пп. 78.1.1 ПКУ або на якій підставі проводитимуться перевірки, якщо постачальник «неблагонадійний»? 25 лютого, 2016    1896

Акт перевірки без податкового повідомлення-рішення не може бути доказом та інші зміни до Податкового кодексу 08 вересня, 2015    2619

До Податкового кодексу України внесли ряд змін щодо підстав та періодичності перевірок платників податків 27 січня, 2015    2529

Заборона на проведення перевірок – популістська норма без реальних наслідків? 22 серпня, 2014    7122

Ризик притягнення до кримінальної відповідальності за результатами податкової перевірки – деякі аспекти та зміни, пов’язані з новим Кримінальним процесуальним кодексом України 21 лютого, 2014    2878

Зміни у правовому регулюванні підстав для призначення документальних позапланових перевірок 16 січня, 2014    3821

Прокоментувати