“Сміттєвий збір” на митниці: чи дійсно його потрібно платити, незважаючи на відновлення дії Спільного наказу судами

29 Березня, 2013 Інформаційні листи

27 березня 2013 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції у справі № 2а-16345/12/2670. Зазначеним рішенням було задоволено позов ДК “Укрекоресурси” та визнано протиправними і скасовано акти, які були спрямовані на скасування Спільного наказу.

Так, Рішення № 7 Держпідприємництва та Наказ № 101/5, якими було зупинено дію Спільного наказу та скасовано рішення про його державну реєстрацію, наразі визнані такими, що не існували взагалі. Рішення суду у цій справі набрало законної сили, внаслідок чого дія Спільного наказу поновлена вже з 27 березня 2013 року.
Це означає, що імпортери знову зобов’язані при оформленні імпорту товарів надавати докази укладення договору про організацію утилізації упаковки та оплати відповідних послуг.
Не забарилась і ДМСУ, що листом від 28.03.2013 № 11.1/4-12/2894-ЕП довела до відома керівників митних органів про поновлення дії Спільного наказу у зв’язку з результатами розгляду справи в апеляційному суді.
До слова, розгляд справи апеляційним судом відбувся у вражаюче короткі строки та за відсутності осіб, які подали апеляційну скаргу. Очевидно, що суд не так цікавили аргументи апелянтів, як оперативність вирішення справи. Імовірно, що через це суд просто “не встиг” повідомити про дату розгляду справи.
Тим не менше, факт залишається фактом: на даний момент імпортери повинні виконувати вимоги Спільного наказу, тобто “сміттєвий збір” на митниці відновлено. Водночас, як ми зазначали раніше, платежі, що не сплачувалися під час зупинення дії Спільного наказу, не будуть донараховуватись митницею, адже відповідного механізму законодавством не передбачено.
У такій ситуації можливим варіантом дій може бути посилання на тлумачення судами положень Спільного наказу про обов’язок забезпечити організацію утилізації упаковки. Так, як на опцію виконання такого обов’язку суди вказують на самостійне забезпечення утилізації, в поняття якого входить і укладення договорів із спеціалізованими підприємствами по утилізації тари (іншими, ніж ДК “Укрекоресурси”).
Таким чином, укладення договору із спеціалізованими підприємствами дозволяє обійти примушення до “співпраці” з ДК “Укрекоресурси”. Проте в такому випадку потрібно бути готовим доводити своє право, в тому числі через суд, вимагаючи прийняття митними органами декларацій за наявності договору з будь-яким спеціалізованим підприємством.

Крім цього, наразі вирішується питання щодо касаційного оскарження судових рішень, якими скасовано Рішення № 7 Держпідприємництва про зупинення дії Спільного наказу.

Читати інші статті по темі:

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2013

Перегляди 5451

Прокоментувати