Декларація з ПДВ за лютий 2015: податковий спір щодо включення непогашеного залишку бюджетного відшкодування в податковий кредит

17 Вересня, 2015 Інформаційні листи

Фіскальні органи не визнали права платників податку на включення непогашеного залишку сум бюджетного відшкодування у податковий кредит лютого 2015 року (навіть у розмірі податкових зобов’язань за лютий 2015 року). Мова йде про бюджетне відшкодування, яке було задеклароване в рахунок зменшення зобов’язань наступних періодів та обліковувалося в картках особових рахунків платників податку. Як наслідок, фіскальні органи вимагають від платників, які мали непогашені залишки такого бюджетного відшкодування, сплати податкових зобов’язань за лютий 2015 року «живими» грошима, заперечуючи можливість їх зменшення за рахунок сум бюджетного відшкодування. При цьому позиція фіскальних органів суперечить положенням Податкового кодексу України та Коаліційній угоді, про що свідчить граматичний та історичний аналіз норми п. 33 підрозділу 2 Перехідних положень. Ця проблема має системний характер, що підтверджується численною судовою практикою щодо спорів платників податків з фіскальними органами.

Оскільки питання досить «технічне» (тісно пов’язане з заповненням окремих рядків/додатків до декларації з ПДВ), то в ході судового розгляду такого спору доцільно мати матеріал, який просто і доступно (наглядно) донесе суть питання до судді.

Все це схематично і досить просто (зрозуміло) реалізовано нами в презентації, яку ми рекомендуємо використовувати в суді в ході доведення правомірності позиції платника податків.

Завантажити pdf-файл презентації (135,0 Kb)

Читати попередній огляд цього питання

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015

Перегляди 1005

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Як відобразити непогашені залишки ПДВ в декларації за лютий 2015 року 20 Березня, 2015    8652

Чи можна розраховувати на бюджетне відшкодування облігаціями сум ПДВ, заявлених в рядку 23.2 декларації, в рахунок погашення платежів майбутніх періодів? Деякі інші проблемні питання облігацій ПДВ (оновлено) 18 Червня, 2014    4934

Прокоментувати