Податкова висловила свою готовність йти на мирову угоду щодо збитків минулих років. Короткі підсумки зустрічі з головою Державної податкової адміністрації паном О. Клименком.

05 Липня, 2012 Інформаційні листи

Короткі підсумки зустрічі з головою Державної податкової адміністрації паном О. Клименком, інформація про яку вже з’явилася в офіційних джерелах (на урядовому порталі та на веб-сторінках податкових органів у різних областях України), але без жодного згадування про обговорення проблеми збитків минулих періодів та усної обіцянки щодо шляхів її врегулювання.

За словами пана Клименка, голови Державної податкової служби України, зміни в Податковому кодексі, що набрали чинності з 01.07.2012 р., все-таки врегулювали питання перенесення збитків минулих періодів. Тепер, на думку податкової служби, право платників податків на перенесення збитків з 1-го кварталу в 2-ий квартал 2011 р. в повному обсязі, включаючи збитки 2009 року (80 %) і 2010 року, належним чином закріплене в Податковому кодексі.

Нагадаємо,  що, як ми зазначали раніше, прийнятий Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення деяких податкових норм”, практично нічого у цьому питанні не змінив і питання залишається відкритим.

Тому дуже важливо було отримати від пана Клименка, як голови податкової служби, підтвердження того, що питання, на думку податкової, вирішене, і право платників податків переносити  збитки 1-го  кварталу 2011 року (враховуючи 80 % збитків 2009 р. і збитки 2010 р.) до витрат 2-го кварталу 2011 р. податкова підтверджує.  А також те, що податкові органи готові визнавати ті позови платників податків, де у податківців немає претензій щодо порядку формування збитків, тобто де збитки були сформовані правомірно (до таких можна віднести всі випадки камеральних перевірок, оскільки в ході таких перевірок суть збитків не аналізувалася).

У зв’язку з цим, у ході зустрічі представник нашої фірми акцентував увагу пана Клименка саме на цих аспектах проблеми збитків минулих періодів, ставлячи питання по суті справи.

У відповідь  пан Клименко усно підтвердив, що податкові органи готові визнавати правомірність дій платників податків у тих судових спорах, де йдеться про “нормальні”, правомірно сформовані збитки минулих періодів. У зв’язку з цим, зі слів пана Клименка, ДПС України підготувала узагальнююче податкове роз’яснення стосовно перенесення збитків минулих періодів з огляду на прийняті зміни, що повинно бути видане найближчим часом.

Юридичний департамент центрального апарату податкової служби вже отримав вказівку про відповідний перегляд позиції податкових органів в судових спорах з платниками податків, що тривають, та вироблення механізму визнання правомірності позиції платників податків (наприклад, шляхом укладення мирових угод, визнання позовів тощо).

Враховуючи вищезазначене, вважаємо, що в судах можна посилатися на слова пана Клименка і пропонувати податковим органам визнавати позови, укладати мирові угоди і т.п. У випадку відмови – доступними законними засобами переносити розгляд спору судом до того моменту, поки не вийде офіційне роз’яснення ДПС України з даного питання.

Зустріч з паном Клименком була організована Американською Торгівельною Палатою в Україні і відбулася сьогодні, 5 липня 2012 року.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2012

Перегляди 10363

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ

Проблема старих збитків вирішена? Частина ІІ 19 листопада, 2012    9993

Проект листа на адресу податкових органів щодо примирення сторін в судовій справі стосовно збитків минулих періодів (стаття втратила актуальність). 26 Липня, 2012    4282

Примирення у судових спорах щодо збитків минулих періодів: пропоновані практичні заходи та проект листа на адресу податкових органів з пропозицією примирення 26 Липня, 2012    6166

Чи вирішено питання з перенесенням від’ємного значення об’єкту оподаткування з І кварталу 2011 р. до ІІ кварталу 2011 р.?! Аналіз положень Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” 31 Травня, 2012    8576

Прокоментувати