ДФСУ оприлюднила проект нової форми та порядку складання Звіту про контрольовані операції

07 Жовтня, 2015 Інформаційні листи

Державна фіскальна служба України (далі – «ДФСУ») розмістила на своєму сайті проект нової форми та порядку складання Звіту про контрольовані операції (далі – «Звіт»). Наразі проект направлений на затвердження до Міністерства фінансів України. Нижче наводимо огляд основних змін, які, ймовірно, будуть прийняті.

Ключовим моментом є те, що нова форма Звіту значно розширила коло випадків, коли контрольовані операції дозволяється відображати узагальнено. Так, якщо платник податків планує використовувати в економічному аналізі будь-який метод трансфертного ціноутворення, окрім методу порівняльної неконтрольованої ціни (який потребує значної деталізації предмета операції), дозволяється наводити у Звіті узагальнені дані щодо сукупності таких операцій. Фактично мова йде про узагальнення за кодом УКТ ЗЕД (КЗЕП для послуг), при цьому проект порядку детально визначає правила такого узагальнення.

Ще одним позитивним моментом є те, що в графі «ціна за одиницю виміру» дозволяється зазначати відсоткову ставку, однак, лише для фінансових послуг. Роялті, на жаль, опинилися поза увагою.

Новелою є введення нової графи з кодом показника рентабельності, який платник планує використовувати при застосуванні методів трансфертного ціноутворення. Також уточнили, що при заповненні графи «код сторони операції» повинен зазначатися саме нерезидент, який бере участь у контрольованій операції разом із платником податків.

Ще одним нововведенням є 4-й абзац пункту 1.3 проекту порядку, який визначає, що: «… Подання уточнюючого Звіту не звільняє платника податків від відповідальності, визначеної підпунктом 120.3 статті 120 Кодексу».

Таке уточнення викликає питання. По-перше, не зрозуміло як питання застосування штрафних санкцій стосується затвердження форми Звіту про контрольовані операції та порядку його складання. Очевидно, що врегульовуючи даний момент, ДФСУ виходить за рамки своєї компетенції. По-друге, виникає питання, чи означає вказане формулювання, що контролюючі органи ДФСУ будуть намагатися застосувати штраф у випадках, коли платник податків випадково не задекларував у Звіті контрольовану операцію та подає уточнюючий звіт для виправлення такої помилки. Якщо так, то, знову ж таки, ДФСУ виходить за рамки своєї компетенції, адже застосування штрафної санкції в такому варіанті не передбачається Податковим кодексом. Сподіваємось, що вказане нововведення не увійде до остаточного тексту порядку складання Звіту.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015

Перегляди 818

Прокоментувати