Анулювання реєстрації платника ПДВ у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням, не підтвердженням відомостей про юридичну особу у державного реєстратора

09 Серпня, 2012 Інформаційні листи

Віднедавна органи державної податкової служби посилили моніторинг платників ПДВ. Почастішали випадки анулювання реєстрації платника ПДВ у разі існування підстав, визначених Податковим кодексом України.

Нагадаємо, що відповідно до п. “ж” ст. 184.1. Податкового кодексу України підставою для анулювання реєстрації платника податку є наявність запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – “ЄДР”) (і) про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або (іі) про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. Порядок такого анулювання визначено Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 1394 від 07.11.2011 р.

За наявності відповідних підтвердних документів (відомостей) від державного реєстратора податковий орган приймає рішення про анулювання реєстрації особи – платника ПДВ незалежно від здійснення податковим органом документальних та камеральних перевірок такої особи і їх результатів, а також обов’язку такої особи бути зареєстрованою та/ або нараховувати чи сплачувати ПДВ відповідно до законодавства.

У зв’язку з вищезазначеним, ми звертаємо увагу платників ПДВ на необхідність щорічного підтвердження відомостей у ЄДР (п. 11 ст. 19 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”) та підкреслюємо важливість знаходження за зареєстрованим місцезнаходженням.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наведений вище коментар не є консультацією і пропонується з інформаційною метою. В конкретних ситуаціях рекомендується отримання повної фахової консультації.

З повагою,

© ТОВ «КМ Партнери», 2012

Перегляди 5408

Прокоментувати