Відмова у прийнятті митної декларації: що робити?

10 Жовтня, 2014 Ексклюзив

На практиці досить часто виникають проблеми з прийняттям митних декларацій, якщо митники не хочуть оформлювати товар із наданням податкової пільги чи віднесенням його до коду, який передбачає 0% мита. Створення перепон у поданні декларацій в таких випадках зумовлене небажанням митників оформлювати картки відмови. Такі картки відмови є рішеннями, що можуть бути оскаржені у вищестоящий орган чи у судовому порядку. Виникає питання, як можна і чи можна взагалі боротися з такими діями митників в сучасному регуляторному полі. 


<…> 


На практиці, як у випадку електронного, так і у випадку «фізичного» декларування у митниці наявні практичні можливості (не повноваження) не прийняти митну декларацію у роботу.


<…> 


Якщо ж у підприємства є намір обстоювати свої права з використанням юридичних важелів, то в такому разі можемо запропонувати наступні варіанти дій.


<…> 


Як зібрати докази?


У випадку з електронним декларуванням збір доказової бази надзвичайно ускладнений. Підтвердити те, що митна декларація отримана електронною базою митниці фактично неможливо.


<…> 


А у такому разі є різноманітні способи зібрати необхідну доказову базу.


<…>


Як використати докази?


Перш за все, копії зібраних матеріалів (у тому числі носії з відео-файлами) можна надати...


У разі ж якщо в процесі переговорів знайти консенсусу не вдалось, в розпорядженні декларанта є такі інструменти:

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 2499

Прокоментувати