Ризик кримінального провадження за наслідками складення податковим органом протоколу про адміністративне правопорушення

10 Жовтня, 2014 Ексклюзив

Результатом проведення податкової перевірки може бути не лише складення власне акта перевірки, а й притягнення службової особи платника податків до адміністративної та/або кримінальної відповідальності. 


Як правило за результатами перевірки, крім акту, складають також протоколи про адміністративні правопорушення.


Найчастіше про притягнення службових осіб компанії до адміністративної відповідальності за статтею 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - «КУпАП») – «порушення порядку ведення податкового обліку», або, наприклад, за статтею 163-2 КУпАП «неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)»


Не виключена проте і спроба притягнення до відповідальності і за іншими статтями КУпАП. Так, відповідно до статті 255 КУпАП уповноважені посадові особи органів державної податкової служби мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення за статтями 51-2, 155-1, 163-1 – 163-4, 163-12, 164, 164-5, 177-2 КУпАП.


Однак ризик в такому випадку не обмежується власне адміністративною відповідальністю. Зокрема, можливі ризики перекваліфікації адміністративного протоколу в кримінальне провадження щодо службових осіб платника податків. 


Тому і такій справі варто приділяти належну увагу для мінімізації такого роду ризиків.

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 2157

Прокоментувати