Визначення місця постачання послуг з надання у користування залізничних вагонів, що використовуються для міжнародних перевезень вантажів

31 Липня, 2013 Ексклюзив

На практиці існує декілька підходів щодо визначення місця постачання послуг з надання у користування залізничних вагонів, що використовуються для міжнародних перевезень. Як наслідок, існують розбіжності також і в питанні застосування ПДВ до таких послуг. А тому необхідно провести аналіз застосовного законодавства з метою встановлення найбільш обґрунтованого підходу з-поміж існуючих.


Спершу доцільно визначити юридичну сутність відносин з надання вагонів у користування, яка буде базисом для подальшої класифікації таких операцій для цілей ПДВ. 


В переважній більшості випадків, з якими ми зіштовхувалися на практиці, предмети договорів, які передбачають надання вагонів у користування, побудовані таким чином: виконавець здійснює ряд заходів, пов’язаних з організацією перевезення вантажів, включаючи надання вагонів у використання з метою перевезення вантажу. Мета перевезення вантажу чітко випливає з відповідних договорів та пов’язаних з ними документів, як правило, вказується вид вантажу, точки початку та закінчення перевезення і т.д. Операція надання вагонів у користування виділена окремо, включаючи вартість зазначених послуг.


Таким чином, операції надання вагонів у користування виокремлюються з-поміж інших операцій, що полягають у певних діях виконавця з організації перевезення вантажу.


<...>


 


 

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 4881

Прокоментувати