Чи правомірне застосування пільг за конвенціями з уникнення подвійного оподаткування щодо виплат з України особами, які в Україні звільнені від податку на прибуток?

23 Травня, 2017 Ексклюзив

Не тільки в світі взагалі, а вже й в Україні шириться боротьба із розмиванням бази оподаткування. Одним із напрямів цієї боротьби є ревізія підстав застосування пільг за конвенціями з уникнення подвійного оподаткування. На сьогодні, щоправда, вона зосереджена в основному на аналізі статусу отримувачів платежів з України, наприклад, чи є вони податковими резидентами для цілей конвенцій та/чи бенефіціарними власниками таких платежів. Однак податкова резидентність як умова застосування пільг за конвенціями важлива не тільки з боку отримувача, а й з боку платника.

У цьому огляді ми піднімаємо питання: чи може звільнення або зменшення ставки податку на виплату нерезидентам дивідендів, процентів, роялті застосовуватися при виплаті їх з України особами, які звільнені від податку на прибуток підприємств, наприклад, підприємствами на єдиному податку (у т.ч. сільгоспвиробники на єдиному податку четвертої групи), інститутами спільного інвестування?

  ...

 

Повний текст статті доступний лише передплатникам сайту.

Перегляди 402

Прокоментувати